Захід відкрили Генеральний делегат фестивалю Тьєрі Фремо та Надзвичайний і Повноважний Посол України у Франції Вадим Омельченко. 

Під час відкриття було зачитано звернення Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака, який подякував українським кіномитцям за їхню відданість:«Сьогодні я хочу подякувати всім українським режисерам, акторам, продюсерам, сценаристам, які не зупинились. Які показують світові не тільки нашу трагедію, але й нашу людяність, силу, гумор, мрію. Дякую тим, хто знімає кіно в Києві під повітряні тривоги. Дякую тим, хто документує правду в окопах. І дякую тим, хто не дозволяє світу забути, що Україна – це не тільки війна. Це культура. Це талант. Це голос, який звучить усе гучніше».

У рамках «Українського дня» були представлені три документальні фільми: «Zelensky» французьких режисерів Іва Жьолана, Лізи Вапне та Аріан Шмен – про шлях Володимира Зеленського від актора до Президента країни, «Notre Guerre» («Наша війна») Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя – про бойові дії на фронтах Покровська й Сум, де разом з українцями воюють французькі добровольці та «2000 метрів до Авдіївки» Мстислава Чернова.

13 травня, у рамках кіноринку Marché du Film розпочав роботу Український національний павільйон – стратегічна платформа для промоції, підтримки та міжнародної інтеграції української кіноіндустрії. Павільйон став простором для професійного спілкування, презентацій нових проєктів, налагодження партнерств і зміцнення культурної дипломатії.

Програма павільйону включає низку ключових подій:

14 травня – презентація серіалу «Спадок», що досліджує теми втрати, родинних конфліктів і боротьби за спадщину без заповіту.

15 травня, до Дня вишиванки, павільйон перетвориться на простір пам’яті та ідентичності. У межах події відбудеться панельна дискусія «Biopics as Tools for Decolonizing History», присвячена видатним українцям, чиї здобутки були привласнені радянським режимом.

16 травня –  в Американському павільйоні пройде дискусійна панель «Wartime ukrainian cinema: prospects and challenges» присвячена українському кіно в умовах війни.

17 травня – подія «Heroic Intelligence: Ukraine’s Military Operations on Screen», де будуть представлені художні фільми, що розповідають про спецоперації українських військових, підкреслюючи професіоналізм та мужність ЗСУ.

18 травня – «Organising International Film Festivals in Ukraine During Full-Scale War», дискусія, яка висвітлить досвід та значення українських фестивалів: «Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», «Одеський міжнародний кінофестиваль (МКФ)», Національний тур «Кіно заради перемоги» та інші.

Організаторами Українського павільйону виступили: Державне агентство України з питань кіно, Міністерство культури та інформаційної політики України, у співпраці з Marché du Film, ГО «УкрКіноФест», Українською кіноасоціацією та Київським міжнародним кінофестивалем «Молодість».

Нагадаємо, 78-й Каннський міжнародний кінофестиваль проходитиме з 13 по 24 травня.

За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.