Це ключовий щорічний форум, під час якого держави-члени Ради Європи разом із представниками громадянського суспільства обговорюють стратегічні напрями розвитку європейської спортивної політики, погоджують спільні ініціативи, ухвалюють фінансові рішення та координують міжурядову співпрацю у сфері спорту.
Порядок денний охопив питання безпеки, рівності, інклюзії, етики, протидії корупції у спорті. Особливої ваги набула ситуація в Україні, яка вже третій рік поспіль веде боротьбу за своє виживання і майбутнє в умовах повномасштабної агресії російської федерації. Саме цьому присвятили окремий пункт порядку денного – «Спорт в Україні під час війни». З доповіддю під час нього виступила начальниця управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції Міністерства молоді та спорту України Наталія Радчук. Її виступ під назвою «Спорт під обстрілами, але нескорений» викликав широку підтримку серед держав-учасниць EPAS.
У доповіді представлено верифіковані дані щодо масштабів руйнування української спортивної інфраструктури, а також наголошено на людських втратах.
Доповідь стала заявою про спроможність, відповідальність, стратегічне лідерство та представила чітке бачення майбутнього України. Представниця Мінмолодьспорту наголосила: Україна – не жертва, а активний формувач нових підходів до захисту спорту в умовах надзвичайних ситуацій. Вона не вимагає особливого ставлення, а ділиться досвідом, який може стати у нагоді іншим державам у часи кризи.
У цьому контексті українська сторона висунула низку пропозицій: започаткування в межах EPAS окремої платформи «Спорт у часи випробувань», ухвалення пленарної заяви EPAS щодо визнання спортивної інфраструктури як об’єкта критичної соціальної значущості, а також сприяння у включенні зруйнованих знакових спортивних об’єктів до Реєстру збитків Ради Європи для України.
Представниця України окремо підкреслила, що ведення обліку знищених об’єктів є інструментом для стратегічного планування відбудови, способом збереження пам’яті, документування злочинів і виконання міжнародних зобов’язань. Не дивлячись на втрати, Україна демонструє системну готовність до відновлення, що базується на сучасних стандартах безпеки, доступності та стійкості.
Участь України у засіданні EPAS також засвідчила активну позицію країни як повноправного учасника формування європейської спортивної політики. Міністерство молоді та спорту бере участь у всіх провідних ініціативах EPAS, зокрема, таких як «All In Plus» та «Sport For All».
Міністерство молоді та спорту України висловлює вдячність Раді Європи, Секретаріату EPAS та державам-членам за підтримку, партнерство і спільну роботу заради захисту спорту як простору миру, гідності та демократії в Європі.
За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.