Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 11 червня 2024 року у с. Мошни Черкаського району Черкаської області провів круглий стіл з дискусійними панелями «Міжнародне територіальне співробітництво органів місцевого самоврядування: стан та перспективи розвитку» і «Функціонування інституту старост в умовах подолання викликів воєнного часу».

У рамках першої панельної дискусії, присвяченої питанням міжнародного територіального співробітництва, предметом обговорення були питання:

- поточного стану міжнародного територіального співробітництва за участі органів місцевого самоврядування у Вінницькій, Кіровоградській, Черкаській областях та нових можливостей співробітництва з європейським громадами;

- встановлення додаткових стимулючих виплат для працівників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у зв’язку з виконанням обов’язків за програмами та проєктами міжнародної технічної допомоги і транскордонного співробітництва;

- співпраці органів місцевого самоврядування з європейськими фондами та програмами, зокрема програмою INTERREG Europe для фінансування проєктів місцевого розвитку.

Учасники заходу ознайомились з:

- ключовими положеннями Закону України «Про міжнародне територіальне співробітництво» № 3668-ІХ;

-  інформацією щодо досвіду та географії міжнародного співробітництва територіальних громад України (Вінничини, Кіровоградщини, Черкащини);

- ініціативою Cities4Cities United4Ukraine, яка націлена на створення тривалого добровільного міжнародного партнерства з територіальними громадами України, що полягає у наданні підтримки і допомоги територіальним громадам за європейськими стандартами та цінностями;

- ключовими положеннями проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання участі державних органів та органів місцевого самоврядування в реалізації програм та проєктів міжнародної технічної допомоги та транскордонного співробітництва» (реєстр. № 10284).

В рамках другої панельної дискусії, присвяченої питанням функціонування інституту старост в умовах подолання викликів воєнного часу, було обговорено:

- проблемні питання утворення старостинських округів, призначення та діяльності старост в умовах дії правового режиму воєнного стану;

- особливості законодавчого регулювання інституту старост у воєнний та перехідний період в контексті новел проєкту Закону України про внесення змін до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо вдосконалення правового регулювання інституту старост та його діяльності в умовах воєнного стану (реєстр. № 9518).

Під час другої панелі було заслухано:

- експертні рекомендації щодо критеріїв формування старостинських округів;

- інформацію щодо проблематики функціонування інституту старост в умовах воєнного стану.

У заході взяли участь народні депутати України, представники органів державної влади, органів місцевого самоврядування та їх провідних асоціацій, вітчизняні і міжнародні організації, експерти.

Круглий стіл відбувся за сприяння та підтримки Проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Підвищення ефективності роботи і підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Пресслужба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.