Історія / У Львівському національному музеї відкрили виставку трьох поколінь митців-скульпторів

У Львівському національному музеї відкрили виставку трьох поколінь митців-скульпторів Василя, Володимира та Василя Одрехівських — батька, сина та онука.
У Львівському національному музеї відкрили виставку трьох поколінь митців-скульпторів Василя, Володимира та Василя Одрехівських — батька, сина та онука.
Чигирин... Комусь пощастило побувати у цьому славному історичному колись містечку, а нині районному центрі Черкащини, хтось читав про нього, цікавився, а у когось воно просто на слуху ще зі шкільних років.
Відгомін героїзму борців Карпатської України, велич і трагедія якої датується серединою березня 1939 року, сягнув і Міжгірщини (тодішньої Волівщини).
У рамках краєзнавчого проекту «Український Південь», започаткованого Українським інститутом національної пам’яті, вийшов ще один відеоролик — «Ханська Україна».
З цим убивчим запитанням позавчорашні комуністи-інтернаціоналісти викривали «ворогів народу».
Тисячі людей, розстріляних в Одесі в 1937—1938 роках під час політичних репресій за Сталіна, поховано в районі 6-го кілометра Овідіопольської дороги.
Сто років тому мешканці 27 населених пунктів півдня Вінниччини повстали проти влади більшовиків.
Тема радянських партизанів упродовж останніх семи десятків років не замовчувалася, одначе завжди подавалася або викривлено, або притишено — коли йшлося про їхні злочини.
Учениці восьмого і п’ятого класів Ірина та Марина Шелегеди із села Гореничі, що на Київщині, передали до Національного музею Голодомору-геноциду унікальний артефакт.
Уже 20 травня в середмісті Києва — у сквері на вулиці Іллєнка, 39, заплановано відкриття пам’ятника Василю Вишиваному, вдягнутому у вишиванку.
Трагедія Гути Пеняцької, що на Львівщині, переважну більшість населення якої в першій половині ХХ століття становили поляки, в наш час опинилася в центрі особливої уваги громадськості Польщі та України.
Спочатку церкву Святого Миколая Чудотворця, зведену з дерев’яних зрубів 550 років тому в гірському селі Колодному, відреставрують. А згодом перетворять на музей.
Селянство, що становило на початок ХХ століття до 90 відсотків української нації, завжди мріяло про землю.
Кам’янка (до 1955 року — Слобідка Струсівська) — то невеличке подільське село, що немов пташа заховалось у гнізді, а точніше — у глибокій улоговині за вісім кілометрів від Теребовлі, що на Тернопільщині.
Навіть серед вітчизняної інтелігенції ім’я Петра Полтави недостатньо відоме, хоч його «Концепція Самостійної України і основних тенденцій політичного розвитку сучасного світу» має засадниче значення.
Львівський собор 1946 року став Голготою для Української Греко-католицької церкви, але справедлива історія все поставила на свої місця.
Уся інформація про депортацію на Біломорканал досі зберігається в секретних архівах російських спецслужб, що ще раз засвідчує про намагання влади приховати злочин сталінського режиму.
В Інституті законодавства Верховної Ради України проведено круглий стіл «Досвід державо- і правотворення в Україні в 1917—1921 роках та виклики сьогодення».
Ідеться про занедбаний храм у Дігтярівці біля Новгорода-Сіверського.