Нині в Україні 84 043 активних хворих. Найбільшу кількість виявлених випадків COVID-19 за минулу добу зафіксовано в Тернопільській (352), Харківській (269), Одеській (205) областях, Києві (168), Львівській (143), Івано-Франківській (142), Чернівецькій (135), Київській (112) і Сумській (101) областях.

Також у МОЗ повідомляють, що станом на 14 вересня Київ і 19 областей України не відповідають усім необхідним критеріям для послаблення протиепідемічних заходів. Зазначається, що в шести областях України та Києві лікарні заповнені більш ніж на 50%. Завантаженість ліжок у Києві становить 50,6%, в Івано-Франківській області — 54,8%, Одеській — 66%, Рівненській — 50,7%, Тернопільській — 52,9%, у Черкаській та Чернівецькій — 56%.

Загалом в Україні 156 797 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 3 211 летальних, 69 543 пацієнти одужали.

Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з понеділка, 14 вересня, встановила нове епідемічне зонування в Україні.

До червоної зони віднесено: місто Чоп Закарпатської області; Івано-Франківськ, Коломия, Калуш, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області; Самбірський і Пустомитівський райони Львівської області; міста Біляївка, Ізмаїл та Болградський район Одеської області; місто Дубно Рівненської області; міста Тернопіль, Бережани та Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Заліщицький, Збаразький, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони Тернопільської області; Великобурлуцький район Харківської області; місто Славута та Волочиський район Хмельницької області; місто Канів Черкаської області; місто Чернівці, Герцаївський, Кельменецький, Кіцманський, Новоселицький та Сторожинецький райони Чернівецької області; місто Ніжин, Бобровицький та Носівський райони Чернігівської області.

У помаранчевій зоні: Вінниця, Козятин та Вінницький район Вінницької області; Ківерцівський, Луцький та Маневицький райони Волинської області; Бердичів та Коростень, Бердичівський, Житомирський, Коростенський, Лугинський, Овруцький та Попільнянський райони Житомирської області; Ужгород та Мукачево, Мукачівський, Рахівський, Тячівський та Ужгородський райони Закарпатської області; Бурштин, Богородчанський, Городенківський, Калуський, Коломийський, Рогатинський та Рожнятівський райони Івано-Франківської області; Ірпінь та Фастів, Києво-Святошинський та Яготинський райони Київської області; Львів та Дрогобич, Бродівський, Городоцький, Жовківський, Миколаївський та Радехівський райони Львівської області; Вознесенськ Миколаївської області; Чорноморськ, Березівський, Біляївський, Іванівський, Ізмаїльський, Овідіопольський та Тарутинський райони Одеської області; міста Вараш та Острог, Здолбунівський, Костопільський та Рівненський райони Рівненської області; Суми Сумської області; Кременець, Борщівський, Зборівський, Козівський, Кременецький, Лановецький, Підволочиський, Підгаєцький та Шумський райони Тернопільської області; Харків, Люботин, Первомайський та Харківський райони Харківської області; Хмельницький, Кам’янець-Подільський та Нетішин, Красилівський, Новоушицький, Теофіпольський та Ярмолинецький райони Хмельницької області; Сміла, Корсунь-Шевченківський та Смілянський райони Черкаської області; місто Новодністровськ, Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Путильський, Сокирянський та Хотинський райони Чернівецької області; Борознянський, Куликівський та Ніжинський райони Чернігівської області.

У помаранчевій зоні і столиця України.

Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів. У червоній зоні (+ обмеження помаранчевої) забороняється: робота громадського транспорту; відвідування закладів освіти; діяльність ТРЦ, кафе та ресторанів. У помаранчевій зоні (+ обмеження жовтої) забороняється: діяльність закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації в лікарнях; робота спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури; прийом нових змін у дитячі табори; діють обмеження для масових заходів — 1 особа на 20 квадратних метрів та не більш як 100 осіб.

Як повідомили в КМДА, в умовах помаранчевого рівня епідеміологічної небезпеки, який діє в Києві з 14 вересня, столичні школи працюватимуть в очному та змішаному форматах — на карантин закрито 2 із 428 шкіл.