Однак держава в цих умовах фактично усунулась від забезпечення лікарень обладнанням, «повісивши» все на місцеву владу. Про це під час візиту до обласної клінічної лікарні на Волині зазначив народний депутат, лідер політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ» Ігор Палиця (на знімку).

«МОЗ почав говорити два дні тому: так, треба не ангіографи, не гістероскопічні стійки, а треба купувати кисневі балони, кисневе забезпечення ліжко-місць. Лише зараз держава думає, де вона знайде це все. Ми ж це робимо вже півроку. Тому що кисневих концентраторів у країні на вчорашній день було лише 13 штук, і 100 буде тільки наприкінці вересня, тому ми тут робимо все самі», — заявив народний обранець.

Міністерство охорони здоров’я, за словами депутата, не дає сертифікувати лабораторію, самотужки збудовану коштом місцевого бюджету, яка може щоденно проводити приблизно 500 ПЛР-тестів. Політик зазначив, що лабораторії доводиться працювати без дозволу, адже зволікати немає часу — потрібно готуватися рятувати людей.

«І коли запитують, чи держава нам допомагає, то від неї нуль допомоги — все за рахунок місцевих бюджетів. А 120 мільйонів місцевого бюджету, які пішли на рахунок обласної лікарні, — це непобудовані дороги, незведені садочки, невідремонтовані школи, їдальні, пенсіонери, залишені без допомоги. Тому що область і місто думають про людей, а держава думає, як провести тендер, на якому заробити 40 відсотків рентабельності», — стверджує
І. Палиця.

Політик наголосив: на карантин країна вже не піде, тому першочергове завдання — збільшити кількість кисневих точок і можливостей для ПЛР-тестування. Тільки завдяки повному медичному забезпеченню та своєчасному тестуванню можна буде зупинити епідемію.

Прес-служба політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ».

Фото надано прес-службою політичної партії «ЗА МАЙБУТНЄ».