На зустрічі були присутні Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр охорони здоров’я Максим Степанов, міністр соціальної політики Марина Лазебна, заступник керівника Офісу Президента Юлія Соколовська, голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький та Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, радник Прем’єр-міністра Кирило Криволап.

Під час наради наголошувалося, що реформа системи охорони здоров’я потребує трансформації у зв’язку з викликом пандемії коронавірусної хвороби. «Наша мета — це здоровий українець. У кожного нашого громадянина має бути доступ до високоякісних медичних послуг. Нам треба забезпечити фінансування медичних закладів і, звісно, гідні зарплати наших медиків», — заявив В. Зеленський. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов представив систему переходу до ефективної страхової медицини, диверсифікації джерел та збільшення фінансування галузі, розбудови нових закладів для надання високоспеціалізованих послуг. Він зупинився на розвитку профілактичної складової охорони здоров’я українців. «Наша стратегія містить великі напрямки розвитку медицини, наприклад підвищення якості медичної продукції, ліків, безперебійний доступ до інноваційних лікарських засобів, стимулювання розвитку добровільного медичного страхування тощо. А також деталізовані програми, наприклад, зі зменшення кількості жіночих онкологічних захворювань, покращення надання допомоги пацієнтам із серцево-судинними хворобами», — розповів очільник МОЗ. М. Степанов акцентував увагу на важливості гармонізації нашого законодавства із законодавством Європейського Союзу в сфері обігу лікарських засобів.

Ішлося на нараді й про розвиток соціальної політики. Учасники зупинилися на утворенні ефективної системи накопичувального пенсійного забезпечення для всіх громадян, реформуванні сфери соціального страхування, встановленні реального прожиткового мінімуму відповідно до потреб людини. «Україна має стати країною, де зручно та затишно всім. Старше покоління необхідно забезпечити гідними пенсіями. Ми маємо допомагати малозабезпеченим соціально і мотивувати до офіційного працевлаштування», — наголосив Президент. Міністр соціальної політики Марина Лазебна зазначила, що у підході до пенсійного забезпечення потрібно насамперед змінити філософію: не лише держава забезпечує людину, а й громадянин накопичує собі на пенсію. Міністр презентувала систему, за якою не зростатиме дефіцит Пенсійного фонду, однак, за попередніми розрахунками, пенсії можна буде збільшити у 1,5—3 рази. «Середня виплата зросте з 3500 до 7000 гривень. Пенсійні кошти, накопичені за трудове життя, переходитимуть у спадщину. Добре, якщо у людини нарешті з’явиться можливість мати альтернативні джерела отримання пенсійних виплат», — сказала вона.

Як повідомляє прес-служба Президента, під час наради також було запропоновано нову систему боротьби з бідністю. Зокрема, йшлося про впровадження понять «домогосподарство» та «собівартість утримання господарства». У цьому аспекті розглядалася модель повернення частини податків годувальнику. Також ішлося про збільшення кількості робочих місць шляхом лібералізації трудового законодавства та про підвищення середньої заробітної плати.