У Комітеті з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування відбувся круглий стіл на тему «Публічні консультації в парламенті: міжнародний досвід та перспективи для України».

Відкриваючи обговорення, голова комітету Андрій Клочко наголосив на важливості законопроекту «Про публічні консультації» (№ 4254), схвалення якого стане наступним кроком у розбудові нового типу управлінської моделі, що передбачає активне залучення громадськості до процесу ухвалення рішень на державному та місцевому рівнях. При цьому очільник комітету звернув увагу на необхідність врахування особливостей законодавчої процедури під час впровадження механізму публічних консультацій в парламенті задля недопущення блокування прийняття важливих для суспільства законів надмірно тривалими консультаціями.

Під час круглого столу було обговорено міжнародний досвід проведення публічних консультацій в парламентах країн та шляхи і ризики його імплементації в Україні. Більшість присутніх експертів відзначили необхідність дієвої комунікації між представниками громадськості та Верховною Радою України під час підготовки законопроектів, пов’язаних із виробленням політик і стратегій, та позитивно оцінили ідею впровадження в законотворчий процес механізму публічних консультацій шляхом закріплення відповідних положень в проекті закону «Про публічні консультації» (№ 4254) та в Регламенті Верховної Ради.

Водночас, учасники заходу звертали увагу на необхідність дотримання балансу між якомога ширшим залученням громадськості до процесів формування державної політики, вирішення питань місцевого значення і оперативністю реагування суб’єктів владних повноважень на щоденні внутрішні й зовнішні виклики.

Заступник голови комітету, голова підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії Аліна Загоруйко наголосила на важливості подальшого аналізу всіх наданих висновків та пропозицій задля пошуку найоптимальнішої моделі проведення публічних консультацій парламентом, подякувала учасникам за конструктивне обговорення та повідомила, що всі озвучені в процесі заходу ініціативи будуть детально вивчені робочою групою комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту закону «Про публічні консультації» (№ 4254), під час підготовки фінального тексту законопроекту.

У круглому столі взяли участь народні депутати, представники апарату Верховної Ради України, науковці, зарубіжні та вітчизняні експерти.

Зокрема, до його учасників звернулися керівник з питань співпраці Посольства Великої Британії в Україні Нік Боулер, директор Національного демократичного інституту (NDI) в Україні Ієн Вудвард, спеціаліст з питань виборів і врядування Координатора проектів ОБСЄ в Україні Євген Побережний, співробітник з правових питань Бюро з демократичних інститутів і прав людини (ODIHR) в Україні Надія Сіренко.

Захід проводили за сприяння та підтримки Національного демократичного інституту (NDI) в Україні та Офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

За повідомленням Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.