Якщо зараз вручну (на знімку) активісти організації плетуть орієнтовно п’ятдесят квадратних метрів сітки за день, то з новими верстатами витинатимуть до тисячі.

«Те, що нас росіяни не взяли з першого разу – це не лише наша заслуга, а й їх недопрацювання», – говорить Олександр Супрун (на знімку), депутат Київської міської ради та очільник Дарницької «Справи Громад». Тож оборонцям Києва та Київської області потрібно максимально підготуватися до можливого повторного вторгнення ворога. Лише для захисту столиці ще потрібно понад сім тисяч квадратних метрів маскувальної сітки.

За словами пана Олександра, загальний обсяг замовлення становить п’ятдесят тисяч квадратних метрів – тобто п’ять гектарів! Такою площею можна буде замаскувати тисячі одиниць військової техніки. Що не знадобиться на Київщині – буде передано захисникам Донбасу. Цього тижня починають фарбувати тканину в камуфляжний колір. Вартість самої лише матерії – 570 тисяч гривень.

Потім у тканині витинатимуть фігурні дірки за допомогою спеціальних верстатів. Один апарат уже працює – на ньому з листопада 2021-го по лютий 2022-го було виготовлено тридцять тисяч квадратних метрів сітки. Вартість ще одного верстата – три тисячі доларів. На моє наївне запитання, чи не можна використовувати ножиці замість дорогих механізмів, Олександр Супрун розповідає, що займається масштабуванням процесу вже рік. На підтвердження показує фотографію неоковирної сітки, нарізаної ножицями – виріб мало не розпадається в руках волонтерів.

Пані Жанна (на знімку), координатор Дарницької «Справи Громад», приносить з підсобки зразок «витинанки», створеної за допомогою верстата: сітка тримає форму.

А поки збирають кошти на тканину й верстати, волонтери плетуть сітку вручну: в офісі Дарницької філії ГО «Справа громад» встановлено раму розміром 2 на 9 метрів – одночасно на ній працює десяток людей. Ще дві дівчини майже безперервно нарізають стрічки. Також гудуть чотири швейні машинки: на них строчать ковдри, подушки, балаклави для потреб армії та тероборони.

Спільна справа єднає людей різного фаху, віку, світогляду – з Києва, зі Львова, з Донбасу... Сімдесятирічна кримчанка Катерина, якій довелося залишити півострів через політичні переслідування, працює поруч з першокурсницею-біологом Сюзанною. Вчителька української мови й літератури Юлія жваво обговорює з друзями картини Івана Марчука. Почути можна і російську говірку – пенсіонерка Ніна, котра народилася в Москві, розповідає про виведені власноруч сорти фіалок. Дехто приходить щодня, інші – забігають на кілька годин після роботи чи у вихідні. Пані Жанна частує волонтерів чаєм з печивом і трохи ображається, коли я називаю її старостою: «В організації ми всі рівні, кожен виконує ту роботу, яка потрібна саме від нього. У кожного – свої таланти, свій момент, коли людина може себе проявити».

Олександр Супрун підсумовує: «Плетіння сіток класичним способом створює хорошу атмосферу, об’єднує людей, але це – недостатньо ефективно. Впродовж 2021 року волонтери Дарницької «Справи Громад» виготовили вручну чотири тисячі квадратних метрів сітки для захисників Донбасу. Закупивши нові верстати, ми зможемо робити тисячу за день».

Допомогти можна, переказавши кошти:

Paypal: a0632701509@gmail.com

Для переказів по Україні:

  • Одержувач платежу:
  • Найменування організації:
  • Ф-Я ДАРНИЦЬКА АСОЦІАЦІЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД ГО СОЛІДАРНА СПРАВА ГРОМАД ВП
  • Код отримувача: 44219192
  • Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"
  • Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA143052990000026002006812970
  • Валюта: UAH

Переможемо разом!

Фото автора.