У межах робочого візиту на Житомирщину Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко провів для студентів Державного університету «Житомирська політехніка» лекцію — «Вступ України в Європейський Союз: вимоги та можливість їх реалізації».

Перший віцеспікер розповів про те, як влаштована система ухвалення рішень в Європейському Союзі, які існують у його складі органи управління — права, обов’язки та можливості. «Нині Євросоюз — це утворення навколо певних цінностей: демократії, відкритого ринку, прав людини й пошуку компромісів, загальної думки, що виливається у консенсусне ухвалення рішень», — зауважив він.

Олександр Корнієнко додав, що для того, аби Україна називалася демократичною країною та могла бути членом Євросоюзу — має працювати розвинута демократія, яка змінює владу через вибори, відкритий ринок, підзвітність і підконтрольність влади суспільству, інклюзивність, участь людей в ухваленні рішень, вільні медіа, свобода слова, віросповідань. «Під час процедури вступу нас будуть завжди питати про два складники. Перший — це виконання конкретних критеріїв, тобто переговорної процедури, інтеграції українського законодавства в європейське. Другий — стан демократії», — зазначив він.

«Європа — це неймовірна кількість різних можливостей, обов’язків та прав. Щоразу наголошую, що важливо та необхідно комунікувати зі суспільством про те, що на нас чекає та із чим ми зустрінемося як на шляху до, так і після отримання статусу повноправних членів ЄС», — наголосив Олександр Корнієнко.

Під час лекції він поставив студентам запитання щодо того, що зміниться конкретно для них зі вступом України до Європейського Союзу. Відповіді були різні: нова валюта, відкриті кордони та дотації, освіта, участь в ухваленні рішень тощо.

За словами Олександра Корнієнка, молоді важливо розбиратися та усвідомлювати всі моменти, що чекатимуть Україну та її народ в Євросоюзі, «бо більшу частину свого життя вони житимуть і під цим прапором».

«Нам потрібні будуть спеціалісти, які безпосередньо братимуть участь у формуванні рішень, розвитку та роботі в органах управління», — зауважив він водночас.

Окрім того, у межах лекції Перший заступник Голови Верховної Ради України відповів на питання студентів, які стосуються євроінтеграції, що демонструє залученість і готовність дізнаватися, аби потім долучатися до процесів на різних етапах.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України.

Фото rada.gov.ua.