Історія / 22 червня — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

22 червня — одна з найтрагічніших дат у національній історії — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
22 червня — одна з найтрагічніших дат у національній історії — День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
15 травня 1990 року розпочало свою роботу перше скликання Верховної Ради України.
Щороку 14 травня в Україні відзначають День пам’яті українців, які рятували євреїв у роки Другої світової війни.
Українці були відзначені нагородами держав антигітлерівської коаліції, такими як Virtuti Militari (Польща), Хрест Вікторії (Велика Британія), орден Почесного легіону (Франція), медаль Пошани (США).
Комітет Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики нагадує про основні події, факти й підсумки війни для України.
Держава Ізраїль відзначає ним представників інших народів, які, ризикуючи власним життям, рятували євреїв від геноциду під час Другої світової війни.
Цьогоріч Україна та світ відзначають 80-річчя завершення Другої світової війни.
До гуманітарної катастрофи призвели як небачені за масштабами бойові дії, так і злочинна політика гітлерівського та сталінського режимів.
У заході взяла участь заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук разом з народним депутатом Вадимом Галайчуком.
У Києві, у Патріаршому Соборі Воскресіння Христового УГКЦ, відбулася презентація книги «Лемківщина крізь віки».
5 квітня — день, коли варто згадати про цей видатний правовий акт та його значення для української історії.
Бій під Крутами — трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність.
Для українців синьо-жовтий стяг — це символ боротьби, перемоги і любові до своєї країни, національної єдності й традицій державотворення.
День Соборності України офіційно встановлено Указом Президента України № 42/99 від 21 січня 1999 року «Про День соборності України».
21 січня 1919 року в місті Хусті на Закарпатських всенародних зборах було прийнято рішення про возз’єднання Закарпаття з Великою Україною.
З 2023 року 1 жовтня також відзначають День створення Української повстанської армії.
Нещодавно росія завершила роботу з цинічного перетворення Херсонесу на «історико-археологічний парк», повністю зруйнувавши його оригінальний вигляд та унікальний стиль.
У вестибюлі Червоного корпусу Національного університету імені Тараса Шевченка з 11 по 15 березня експонували копію ескізу вітража «Шевченко. Мати».
П’ятдесят примірників факсимільного видання Христинопільського Апостола ХІІ століття, перевиданого у Києві, поповнили бібліотеку Вселенської патріархії.
Засновник і актор хмельницького монотеатру «Кут» Володимир Смотритель зіграв на сцені Британського Королівського театру міста Бат історичну драму «Мазепа» та дитячу виставу «Я — клоун».