Лідери тайської опозиції здалися поліції, але їхні прихильники не поспішають наслідувати їхньому прикладу. У той же час військове командування країни вже відзвітувалося про завершення операції. Жертвами протистояння в Бангкоку стали п’ятеро, у тому числі італійський журналіст, поранено не менше 50 чоловік. Українців серед постраждалих немає. Тим часом політики й громадські діячі говорять: навіть якщо з розгоном табору опозиції її активність спаде, на цьому протистояння не завершиться.
Військова операція проти опозиціонерів розпочалася в Бангкоку вчора зранку. Застосувавши сльозоточивий газ і зброю, військові витіснили близько трьох тис. демонстрантів з території парку Лумпхіні (південні підступи до «містечка червоносорочечників») і частини вулиці Вітхаю, що знаходиться усередині «містечка». «Червоносорочечники» відповіли армії відповідним вогнем, в результаті не менше восьми чоловік отримали поранення. У момент, коли в «містечку» з’явилися військові, протестувальники підпалили велику кількість автомобільних покришок.
Пізніше після атаки військові лідери антиурядового руху «червоносорочечників» вирішили здатися владі і розпустити опозиційний мітинг, щоб уникнути подальшого кровопролиття. Згідно з останніми повідомленнями, четверо з опозиціонерів, які здалися, вже виступили по національному телебаченню із проханням припинити виступи і розійтися по домівках, повідомляє Australіa Network News.
До вечора військова операція була припинена, однак про її повне завершення говорити поки що рано. В уряді Таїланду кажуть, що метою першої частини операції було встановити безпечний периметр навколо табору «червоносорочечників», дії проти демонстрантів можуть бути продовжені.
Тайці ніколи не стикалися з такого роду ситуацією дотепер. «Це схоже на маленьку громадянську війну», — наводить слова чиновників міської мерії CNN.