На Тернопільщині промислових гігантів немає, тому в післякризовий період регіон має шанси швидше відновити економіку завдяки розвитку інфраструктури, сфери послуг і туризму. Про це говорили учасники п’ятого Міжнародного інвестиційного форуму, що відбувся в місті.
У його рамках були представлені близько півсотні проектів. Зацікавила учасників і туристична виставка, на якій місцеві туроператори презентували закордонним свої «родзинки».
— Більше половини в структурі нашої економіки займає сервісний сектор, і в цьому західні області України схожі зі Словенією, — вважає Почесний консул Республіки Словенія у Львові Юлія Мізрах.
До речі, незважаючи на кризу, у сусідів ВВП торік зріс на 7,5%. В теорії наші інвестиційні перспективи мають досить привабливий вигляд. Та сама Словенія, наприклад, пропонує широку програму використання альтернативних видів енергії.
Президент торгово-промислової палати Італії в Україні Мауріціо Карневеле дивується тому, що чимало українських бізнесменів прагнуть придбати престижну нерухомість в Італії. Тим часом, вони повинні були б інвестувати у власну економіку. Україна має все необхідне для того, щоб успішно розвиватися. Імпортувати доведеться хіба що високі технології. Генеральний консул РФ у Львові Євгеній Гузєєв вважає, що потрібно налагодити тісніші взаємозв’язки між регіонами наших країн, створювати спільні виробництва, а також встановити контакти з керівниками російських підприємств, які є вихідцями з України. Для цього в Тернополі варто відкрити почесні консульства. Про таку перспективу говорив представник МЗС України у Львові В’ячеслав Войнаровський.
Ми звикли чекати інвестицій тільки з-за кордону. Однак успішно можна працювати і на рівні своїх регіонів. Про це говорили глави облдержадміністрацій: Івано-Франківської — Михайло Вишиванюк, Львівської — Василь Горбаль, Волинської — Борис Климчук. Прикарпатці поділилися досвідом: в Івано-Франківську створено департамент, що буде займатися інвесторами. Через місяць після звернення вони одержать всі дозвільні документи для роботи. У такий спосіб знімуть чиновницькі бар’єри, через що найбільше потерпають інвестори.
На думку глави Тернопільської ОДА Ярослава Сухого, інвестиційний потенціал краю — чималий. При політичній стабільності і зрозумілих правилах гри інвестори до нас підуть. А голова облради Олексій Кайда переконаний, що до управління економічними процесами потрібно активніше залучати територіальні громади.