На Херсонщині після тривалої підготовки стартувала мала приватизація. Регіональне відділення Фонду держмайна України розпродує «з молотка» нерухомість та майно, яке свого часу з різних причин (здебільшого через недосконале тодішнє законодавство) не ввійшло до статутного фонду акціонованих державних підприємств. Усе це — проблемне майно: напівзруйновані склади, теплоходи без двигунів, шматки занедбаних тепломагістралей, навіть відрізки доріг. Здавалося б, продати такий непотріб нереально, бо не буде охочих. Аж ні: перший об’єкт уже реалізували!


«Чарівники» з регіонального відділення ФДМУ примудрилися виручити тридцять тисяч гривень до державного бюджету за справжні руїни — колишнє пожежне депо елеватора біля села Львового Бериславського району.

Після приватизації підприємства ПАТ «Бериславський елеватор» депо залишилося нічийним і потихеньку розвалювалося. Використати його за прямим призначенням було неможливо, оскільки сучасні автоцистерни сюди просто не вміщувалися через більші габарити. Тож споруда із саману протягом п’ятнадцяти років вкрилася тріщинами, поіржавілі ворота впали, дах знесло буревієм. Проте фахівці Фонду держмайна України умовили власників елеватора викупити нікому не потрібну нерухомість — просто для того, щоб її знести та звільнити земельну ділянку для інших господарських потреб.


До того ж реалізація пожежного депо — тільки початок. Заступник начальника регіонального відділення ФДМУ Наталя Дудченко каже, що на черзі — ще десять об’єктів вартістю від 7 до 345 тисяч гривень. Це й склади сільськогосподарських підприємств, і трубопроводи. Найдорожчий лот — корпус теплохода «Восход-12» без двигуна, що мало не два десятиліття відстоюється на березі Карантинного острова в Херсоні. Аукціони з продажу такого майна запланували на травень—липень нинішнього року. Щодо кожного лоту довелося добре попрацювати: провести його оцінку та пошук балансоутримувача. А це часом тривало довгі місяці.


Загалом у рамках малої приватизації на Херсонщині збираються виставити на торги 231 об’єкт. Якщо всіх їх продадуть, державна скарбничка може поповнитися сумою від чотирьохсот до п’ятисот тисяч гривень, прогнозує Наталя Дудченко. Питання тільки в тому, де знайти платоспроможних покупців.

Херсон.