У рамках XXVII Щорічної літньої сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ членами української делегації проведено неформальний захід, присвячений проекту будівництва Російською Федерацією газогону «Північний потік-2» та його впливу на держави—учасниці ПА ОБСЄ.

Народні депутати України Ольга Бєлькова і Рефат Чубаров під час засідання Парламентської асамблеї ОБСЄ в Берліні.

У заході взяли участь члени Постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Ольга Бєлькова, Сергій Висоцький, Тетяна Острікова та Рефат Чубаров, а також член британського парламенту і ПА ОБСЄ Джон Віттінгдейл, голова Наглядової ради публічного акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» Споттісвуд Клер Мері Джоан і президент Світового конгресу українців Євген Чолій.
Проведення такого заходу під час щорічної літньої сесії стало гарною платформою для подальшого просування енергетичного діалогу та зусиль із диверсифікації поставок енергоресурсів, що робить більш ефективним використання енергетичних ресурсів і сприяє тим самим зміцненню миру і співробітництва між державами-учасницями.
Народні депутати Ольга Бєлькова і Сергій Висоцький та член британського парламенту Джон Віттінгдейл чітко доповіли про регіональні виклики та геополітичні наслідки реалізації побудови газогону «Північний потік-2».
Під час заходу організатори ознайомили присутніх зі статистичними даними транзиту газу через газотранспортну систему України, змінами, що сталися після побудови «Північного потоку-1», та наголосили, що майбутній газопровід стовідсотково є політичним проектом Кремля, який намагається прив’язати Європу до свого газу з метою подальшого маніпулювання як Європейським Союзом, так і окремими європейськими країнами, та використання обох газогонів як ефективної зброї для просування інтересів Кремля у вільному західному світі.
Організатори заходу запропонували, зокрема, використовувати платформу ПА ОБСЄ для обміну інформацією та обміну передовим досвідом у галузі зміцнення енергетичної безпеки, щоб ширше обговорити екологічний аспект енергетичної безпеки і потенційні наслідки енергетичних проблем на ситуації в області безпеки в регіоні ОБСЄ.
Під час дискусії було зазначено, що для країн ЄС важливо мати стабільність та безперервність постачання газу в ЄС. Народні депутати наголосили, що «поправки, запропоновані Єврокомісією, є переглядом технічного характеру та обмеженої сфери застосування і вони будуть застосовуватись на території ЄС в цілому. Це є передумовою нашої енергетичної безпеки та незалежності, що створить рівні умови для всіх учасників на ринку та сприятиме вільній конкуренції».

Інформаційне управління апарату Верховної Ради України.
Фото зі сторінки Ольги Бєлькової у Фейсбуці.