Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко зустрілася з делегацією Конгресу США на чолі з головою Комісії з демократичного партнерства Палати представників Конгресу США Девідом Прайсом.

Перший заступник голови парламенту подякувала за збільшення на нинішній рік у бюджеті США видатків на підтримку України, надання безпекової допомоги, включно з летальними видами озброєнь, посилення санкційного тиску проти Російської Федерації у відповідь на акт агресії у Керченській протоці.

Ірина Геращенко поінформувала про напружену безпекову ситуацію на Донбасі та порушення прав людини у Криму, підкреслила, що російська сторона блокує мінський процес в цілому, зокрема, й питання звільнення заручників, політв’язнів та військовополонених.

Перший заступник Голови Верховної Ради наголосила, що заручники на окупованому Донбасі утримуються в повній ізоляції. «Маємо всі підстави наголошувати про застосування тортур, фізичного, психологічного та сексуального насильства до заручників», — зауважила вона.

Під час зустрічі Ірина Геращенко поінформувала про план роботи парламенту на найближчі сесійні тижні. За її словами, після розгляду законопроекту «Про забезпечення функціонування української мови як державної» № 5670-д парламентарії планують розглянути питання щодо повернення до Кримінального кодексу України статті про незаконне збагачення, також коаліція ставитиме питання про скасування е-декларування для громадських активістів.

Серед пріоритетів і законопроекти зі сфери безпеки та оборони: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо виконання військового обов’язку та проходження військової служби)» № 10181 та «Про внесення змін до Закону України «Про протимінну діяльність в Україні» щодо удосконалення механізмів залучення фінансування заходів протимінної діяльності» № 10180.

«Проблема розмінування є ключовим гуманітарним викликом для Донбасу, де понад сім тисяч квадратних кілометрів залишаються нашпигованими мінами та вибухонебезпечними предметами. Розраховуємо, що після ухвалення законопроекту № 10180 зможемо активізувати співпрацю з міжнародними партнерами, зокрема і через відповідні трастові фонди НАТО», — зауважила І. Геращенко.

Учасники зустрічі обговорили і вибори Президента України, а також майбутні вибори до Верховної Ради України.

«Ми провели демократичні вибори. На виборах працювали понад дві тисячі міжнародних спостерігачів, які відзначили демократичність та прозорість їх проведення, забезпечення свободи слова, відсутність застосування адміністративного ресурсу», — наголосила І. Геращенко.

Своєю чергою голова Комісії з демократичного партнерства Палати представників Конгресу США Девід Прайс підтвердив, що Сполучені Штати підтримують суверенітет та територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах. Девід Прайс також запевнив, що США і надалі надаватимуть підтримку Україні у питаннях імплементації ключових реформ.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Фото Сергія КОВАЛЬЧУКА.