Однак звертають увагу, що це не відбуватиметься за рахунок уже наявних зобов’язань, які ще необхідно виконати.

Таку позицію Зовнішньої дипломатичної служби ЄС 18 грудня в Страсбурзі в рамках засідання парламентського Комітету асоціації Україна—ЄС озвучив від імені високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозепа Боррелля заступник начальника відділу з питань «Східного партнерства» Дірк Лоренц, інформує «Інтерфакс-Україна». «ЄС прагне прискорити виконання Угоди про асоціацію, включно з поглибленою та всеосяжною зоною вільної торгівлі, та розглядає поглиблення секторальної співпраці там, де це можливо в рамках цієї угоди. Але також я маю наголосити, що це не відбудеться за рахунок виконання вже наявних зобов’язань. Багато ще необхідно зробити», — заявив він. Дипломат також запевнив від імені високого представника, що «Україна залишається в перших пунктах у порядку денному». Лоренц наголосив, що в Брюсселі вважають важливим, щоб «Україна гарантувала, що швидкість не відбувається за рахунок якості або інклюзивності».

Народний депутат Петро Порошенко зауважив, що Брюссель повинен ініціювати нову програму допомоги України в проведенні реформ. «Ми повинні спонукати Єврокомісію започаткувати нову п’ятирічну програму допомоги ЄС Україні, щоб забезпечити макроекономічну стабільність та імплементацію амбітних реформ», — цитує Петра Порошенка Укрінформ. 

Представник України при ЄС Микола Точицький повідомив, що уряд країни має конкретні пропозиції до Європарламенту стосовно перспектив та пріоритетів співпраці. «У першу чергу — це Крим і регіон Приазов’я. Європарламент був перший, хто відреагував на заклик України звернути термінову увагу на ситуацію в Азовському морі. Політика ЄС щодо деокупації має бути збережена до повного звільнення українського півострова від держави-окупанта», — цитує Точицького Укрінформ.

Доповідач по Україні німецький депутат від групи європейських народників Міхаель Галер під час засідання звернув увагу на ініціативу Президента України Володимира Зеленського про внесення змін до Конституції в частині самоврядування. На думку Міхаеля Галера, це може загрожувати самій децентралізації. Він зауважив, що пропонована президентом система префектів «не повинна протистояти децентралізації і не повинна бути спрямована на створення вертикалі влади, про яку нам відомо з інших місць», і закликав українських колег провести глибоке обговорення цього 
питання.