— У цьому зацікавлені і наша служба, і Великоомелянська громада, на території якої розміщена ця історична споруда, — каже начальник ГУ ДСНС у Рівненській області Сергій Крук. — А цю ідею істотно допомагає нам втілювати в життя мешканець Грушвиці Роман Стасюк, за що ми йому щиро вдячні.

— Мене завжди цікавила історія рідного краю, — мотивує свій вчинок бізнесмен Роман Стасюк (на знімку), який не шкодує власних коштів на такі благородні цілі. — Тому й вирішив долучитися до відновлення цього історичного об’єкта. Мене підтримали члени моєї сім’ї, особливо дружина Орислава, інші небайдужі люди, рятувальники.

Пожежне депо відновлюється з 2019 року. Уже повністю зроблено перекриття, дах, підлогу, частково стіни. Проведено світло, виконано внутрішні роботи.

— Поклали бруківку, — додає Роман Стасюк. — По закінченні облаштування приміщення тут розмістять експонати — все пожежно-технічне обладнання, що було на озброєнні вогнеборців 20-30-х років минулого століття. Один із виїздів (ворота) в частину засклили, де під світлом уночі чи вдень кожен охочий зможе оглянути пожежні раритети. Інший виїзд (ворота) будуть дерев’яними, як і у 1923 році. Цей об’єкт може стати однією з туристичних цікавинок Рівненщини.

Роман Стасюк зачитав витяг з історичної довідки про пожежне депо того часу (а тоді у кожному селі такі депо мали бути):

«Страж огньова охотніча в селі Дубровка відповідно до протоколу № 1 створена 20 травня 1923 року. 3 липня 1923 року затверджений статут об’єднання під назвою «Товариство Добровільної Пожежної Охорони в Дубровці». В складі частини «збройніци» було 22 пожежники, район виїзду становив 5 кілометрів, обслуговували 800 будинків, з яких 20% було оброблено вогнезахисним покриттям. В районі виїзду пожежної частини проживало 2 500 мешканців. Пожежники за 10 хвилин доїжджали до місця виклику».

Фото Дмитра МЕЛЬНИКА.