Департамент агропромислового розвитку обласної військової адміністрації разом із Львівською аграрною палатою передадуть його місцевим сільгоспвиробникам.

Якісний посадковий матеріал дасть можливість фермерам краю отримати кращий врожай картоплі, який так потрібен не лише Львівщині, а й Україні загалом.

Організаційні моменти постачання на Львівщину посадкового матеріалу з Франції обговорили днями під час зустрічі заступника начальника Львівської ОВА Віталія Загайного і радника з питань культури та співробітництва посольства Франції в Україні Олів’є Жако.

«Україна і Франція -- це дві великі аграрні країни. Нині у всьому світі є побоювання щодо продовольчої безпеки. Це означає, що допомога Україні в галузі сільського господарства також стає пріоритетом для Франції. Наш перший гуманітарний вантаж з картоплею -- чотири фури найближчим часом отримає Львівщина», -- зазначив Олів’є Жако.

«Нині будь-яка підтримка України надзвичайно важлива. Це стосується також агропромислової галузі, адже Львівщина повинна забезпечити продовольчу безпеку чи не усієї країни. Ми дякуємо за пропозицію Франції та допомогу, яку вона постійно скеровує нашій країні», -- повідомив Віталій Загайний.

За інформацією департаменту агропромислового розвитку, насіннєву картоплю отримають два десятки господарств, які вирощують бульбу на площі не більш як три гектари.

Директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман розповіла «Голосу України», що аграрії краю вже розпочали садити ранню картоплю, а загалом посівна в області йде повним ходом і триватиме до травня включно. Аграрії сіють пшеницю, ячмінь, овес, цукрові буряки. Дещо пізніше, ближче до травня, розпочнуть сівбу кукурудзи, а у травні висаджуватимуть овочеві культури.

Сільгоспвиробники області, розуміючи, яке перед ними стоїть цьогоріч відповідальне завдання -- зміцнити продовольчу безпеку країни, розширюють площі посівів, а також змінюють їхню структуру. Зокрема, буде зменшено площу під соняшником через певні проблеми з насіннєвим матеріалом, водночас збільшать площі під овочевими культурами та картоплею.

В області намагаються налагодити ланцюг постачання дизельного палива з країн Євросоюзу.

Окрім того, Львівська обласна військова адміністрація затвердила Обласну програму підтримки малих сільгоспвиробників для воєнного часу. За словами Тетяни Гетьман, програма розроблена для того, щоб допомогти дрібним фермерам у розв’язанні нагальних проблем для проведення весняно-польових робіт. На фінансову підтримку з обласного бюджету виділено 22,2 млн грн. За інформацією ЛОВА, кошти спрямовуватимуть на такі заходи:

• фінансова підтримка шляхом компенсації відсотків за кредитами та відсотків (комісії) за супроводження договорів фінансового лізингу в розмірі 1,5 облікової ставки НБУ;

• фінансова підтримка на поворотній основі у вигляді пільгових кредитів у розмірі до 500 тис. грн;

• фінансова підтримка суб’єктів підприємництва шляхом часткової компенсації вартості насіння (гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної, капусти (білокачанної, броколі, брюсельської, цвітної), столового буряку, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів);

• фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників у вигляді дотації за утримання корів усіх напрямів продуктивності у сумі до 2,5 тис. грн/голову.

Також спрощено механізм надання підтримки та зменшено перелік необхідних документів.

Львівська область.

Фото з відкритих джерел.