8 квітня Рада Європейського Союзу затвердила п’ятий пакет санкцій проти рф, який, серед іншого, містить заборону з серпня 2022 року на купівлю, імпорт або перевезення вугілля та інших твердих викопних видів палива в ЄС, якщо вони походять з росії або експортуються з росії.

Зараз Єврокомісія працює над шостим пакетом санкцій проти росії. Члени Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг бачать обов’язковим пункт про заборону імпорту російської нафти у новому санкційному пакеті.

російський експорт сирої нафти після початку війни в Україні і минулого місяця зростав і досяг 4,7 млн барелів щоденно, що є рекордним показником з часів пандемії COVID-19.

В Комітеті з питань енергетики та ЖКП переконані, що перемога України у війні з росією залежить, в тому числі, від відмови європейців від російської нафти. Адже кошти, отримані від реалізації нафти на європейському ринку, наповнюють військовий бюджет агресора.

Нафта та нафтопродукти є ключовими товарами для росії, її головними покупцями є Франція, Німеччина та Італія. Лідери цих країн закликають до запровадження ембарго на російські нафту, тому народні депутати - члени Комітету розраховують на європейську єдність у процесі напрацювання нового санкційного пакету проти російського енергетичного сектору.

Інформаційне управління