Суспільство

Більше 2 мільйонів людей зареєструвались як внутрішьо переміщені особи. 225 тисяч з них - через Дію

2 мільйони зареєструвались як внутрішьо переміщені особи

Мінсоцполітики повідомило, що станом на сьогодні більше 2 мільйонів людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи після впровадження воєнного стану.

«На сьогодні у Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб є інформація щодо 3,4 мільйонів людей. З них більше 2 мільйонів – це люди, які вимушено перемістились після провадження воєнного стану. І з них 1,9 мільйона – вимушено перемістились вперше», - прокоментувала міністр соцполітики Марина Лазебна.

Найбільше людей після широкомасштабного воєнного вторгнення Росії перемістились до Львівської, Дніпропетровської, Полтавської, Вінницької та Київської областей. Більшість із них зареєстровані в Донецькій, Луганській, Харківській, Дніпропетровській та Київській областях.

У рамках допомоги внутрішньо переміщеним особам із житлом Уряд компенсує комунальні витрати громадам та людям, які безкоштовно розміщують у себе переселенців.

Також держава надає допомогу на проживання переселенцям з територій бойових дій: 3000 гривень на місяць для дітей та людей з інвалідністю, 2000 гривень для інших осіб.

Всім, хто має право на цю допомогу та до кінця квітня подасть заяву на її отримання, держава перерахує допомогу за два місяці – березень та квітень.

З травня допомога надаватиметься двом категоріям внутрішньо переміщених осіб:

• Тим, які перемістилися з територіальних громад, розташованих в районі бойових дій, тимчасово окупованих, оточенних. Перелік таких громад затверджуватиме Мінреінтеграції за погодженням з Міноборони на підставі пропозицій відповідних обласних, Київської міської військових адміністрацій.

• Тим, у яких житло зруйноване або непридатне для проживання внаслідок пошкодження і які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, незалежно від того, повернулись вони до населеного пункту постійного проживання або ні.

До речі, понад 225 тисяч людей зареєструвались як внутрішньо переміщені особи через застосунок «Дія».

«За 6 днів через «Дію» зареєструвались 225 тисяч людей. Ми вже бачимо, що принципово скоротились черги, люди тепер не будуть очікувати тижнями, щоб зареєструватись, а працівники ЦНАПів та управлінь соціального захисту населення нарешті зможуть ночами відпочивати», - прокоментувала Марина Лазебна.

Найбільше внутрішньо переміщених осіб зареєструвались через застосунок «Дія» у Львівській, Київській, Харківській, Дніпропетровській та Закарпатській областях.

Через застосунок «Дія» можна одночасно подати заяву про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та на отримання виплати на проживання для ВПО.

Допомога на проживання буде зарахована на картку «єПідтримка». Її можна буде витратити на будь-які товари та послуги або зняти готівку.

Детальну інформацію про те, як стати на облік внутрішньо переміщеним особам та яку допомогу можна отримати, дивіться на https://edopomoga.gov.ua/