Про це інформує НБУ на власній сторінці у соцмережі.

Гаслом Сил спеціальних операцій ЗСУ, яким присвячена монета, є бойове гасло київського князя Святослава Хороброго: "Іду на ви!". У сучасних реаліях воно стало символом звитяги, мужності та шляхетності воїнів, готових боронити Батьківщину.

Розповідаємо про п'ять цікавих фактів про Сили спецоперацій ЗСУ та присвячену їм монету:

1. Сили спеціальних операцій - наймолодша та найсучасніша складова Збройних Сил України, кредо якої - перевага якості над кількістю.

2. Ця пам'ятна монета - чотирнадцята в серії "Збройні Сили України".

3. У конкурсі ескізів для монети взяли участь п'ять авторів. Перемогли ескізи авторів Андрія Єрмоленка та Ольги Коваленко. Андрій гарно зобразив емблему Сил спецоперацій для аверсу, а Ольга вдало використала в дизайні реверсу образ Святослава Хороброго, легендарний вислів якого нині є гаслом цих воїнів.

4. Дизайн монети було створено ще до початку війни, а карбувалася вона вже під звуки сирен повітряної тривоги.

5. Робота над дизайном монети здійснювалася у співпраці з представниками Сил спецоперацій.

Який вигляд має пам'ятна монета

На аверсі монети зображена емблема Сил спеціальних операцій ЗСУ, а на реверсі - символічна композиція: на тлі абрису образу Святослава Хороброго з мечем та щитом зображено бійця Сил спецоперацій ЗСУ.

Монета має номінал 10 гривень. Виготовлена зі сплаву на основі цинку з покривом нікелем.

Її тираж - 1 000 000 штук (у тому числі 500 000 штук у 2022 році).

***

Доки ви читали попередню новину, надійшла ще одна. Вона теж про пам'ятні монети спецвипусків серії "Збройні Сили України" номіналом 10 гривень. Тепер їх можна буде використовувати під час готівкових розрахунків як обігові монети.

Усі пам'ятні монети спеціальних випусків передаватимуться банкам та СІТ-компаніям для подальшого видавання клієнтам та/або приймання від клієнтів як звичайні обігові монети номіналом 10 гривень, інформує прес-служба Нацбанку України.

Це рішення Національний банк ухвалив, враховуючи численні побажання громадян щодо вільного обігу та підвищення доступності таких монет, а також, щоб підкреслити ключову роль ЗСУ в захисті незалежності нашої держави.

"Обігові пам'ятні монети із зображенням військової символіки та воїнів Збройних Сил України щодня нагадуватимуть мільйонам українців про українських військових, які нині на полі бою обстоюють право України на свободу", - сказав заступник Голови Національного банку Олексій Шабан.

Отже, обіговими стануть такі пам'ятні монети:

  • - Сили спеціальних операцій Збройних Сил України;
  • - Військово-морські Сили Збройних Сил України;
  • - Сухопутні війська Збройних Сил України;
  • - Збройні Сили України;
  • - Десантно-штурмові війська Збройних Сил України;
  • - Державна прикордонна служба України;
  • - День пам'яті полеглих захисників України;
  • - Повітряні Сили Збройних Сил України;
  • - Учасникам бойових дій на території інших держав;
  • - КрАЗ-6322 "Солдат";
  • - На варті життя (присвячується військовим медикам);
  • - 100-річчя створення Українського військово-морського флоту;
  • - День українського добровольця;
  • - Захисникам Донецького аеропорту.

Банки-дистриб'ютори більше не здійснюватимуть реалізацію цих монет як нумізматичної продукції.

Нині НБУ має приблизно 5,5 млн штук монет для підкріплення банків та СІТ-компаній для касового обслуговування ними клієнтів.

У майбутньому планується розширювати тиражі та кількість серій обігових пам'ятних монет і випускати їх у обіг кілька разів на рік відповідно до міжнародної практики.

Так, у обігу буде більше обігових монет для готівкових операцій (зокрема приймання платежів, розрахунків у торговельній мережі), а українці зможуть розраховуватися новими цікавими та символічними монетами або поповнювати ними свої колекції.

За матеріалами прес-служби НБУ.

Фото з Інтернет-порталу НБУ.