Світ / Міжнародний день мирного співіснування

Щороку 16 травня світ відзначає Міжнародний день мирного співіснування, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН у грудні 2017 року (резолюція A/RES/72/130).
Щороку 16 травня світ відзначає Міжнародний день мирного співіснування, запроваджений рішенням Генеральної Асамблеї ООН у грудні 2017 року (резолюція A/RES/72/130).
Оксана Жолнович та Кароліна Ліндхольм Біллінг підписали Меморандум, який передбачає тісну співпрацю у сфері гуманітарної підтримки громадян, постраждалих внаслідок збройної агресії росії.
13 травня в Еквадорі відзначають День проголошення незалежності — пам’ятну дату, що символізує завершення процесу відокремлення країни від Великої Колумбії у 1830 році.
Законодавчий орган, відомий як Сицилійська Регіональна Асамблея (Assemblea Regionale Siciliana, ARS), є найстарішим діючим парламентом Європи, що має глибокі історичні корені.
Парламент Каталонії — однопалатний представницький орган автономної спільноти Каталонія, що здійснює законодавчу владу.
Зустріч лідерів «коаліції охочих» у Києві підтверджує, що наші партнери в Європі вже не просто прокинулися, а готуються активно боронити і свої вибори, і свої економіки.
Руслан Стефанчук провів зустріч із Головою Конгресу Депутатів Іспанії Франсіс Арменголь та Президентом Сенату Іспанії Педро Ролланом Охедою.
12 травня 1954 року Україна стала повноправним членом Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО).
Під час зустрічі обговорили актуальні питання світової політики, безпекову та гуманітарну ситуацію в Україні.
Інформує Комітет з питань інтеграції України до ЄС.
Вітаю українців та всіх європейців з Днем Європи!
Щороку 9 травня відзначається в країнах Європейського Союзу як символ миру та єдності на континенті.
Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн переконана, що приєднання України до Європейського Союзу може стати найсильнішою гарантією безпеки після встановлення миру.
Народні депутати України взяли участь у зустрічі з Міністром енергетики та навколишнього середовища Естонії Андресом Суттом.
30 квітня 2025 року в Брюсселі відбулася двостороння зустріч між делегацією України та представниками Європейської Комісії.
Ратифікація відкриває шлях до повноцінної участі України в міжрегіональній програмі співробітництва ЄС URBACT IV (CCI 2021TC16FFIR001), що є ключовим елементом політики ЄС щодо країн-сусідів.
Перший віцеспікер узяв участь у Міжнародному форумі партнерства «Друзі України».
Перший заступник Голови Верховної Ради України взяв участь у заходах, присвячених підготовці переговорних позицій України в процесі укладення Угоди про вступ до ЄС.
5 травня 1949 року в Лондоні десять країн Західної Європи підписали Статут Ради Європи — першої міжнародної організації, покликаної об’єднати континент навколо спільних цінностей.
Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко на своїй фейсбук-сторінці повідомив про зустріч із делегацією групи з міжпарламентських зв’язків з Україною Сеймасу Литовської Республіки.