На базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у с. Старичі на Яворівщині (Львівська область) тривають україно-американські військові навчання Rapid Trident-2016.

 

Нещодавно у рамках міжнародного командно-штабного навчання підрозділ ВДВ та вертолітники армійської авіації відпрацювали спільні дії під час атаки на укріпрайон умовного противника.

 

Як розповів представник прес-групи Rapid Trident-2016 підполковник Володимир СКОРОСТЕЦЬКИЙ, завданням крилатих піхотинців у цей день стало захоплення ділянки місцевості із опорним пунктом, який за легендою навчання контролюють бойовики угрупування "Red Dogs" ("Червоні пси"). Упродовж навчання курсанти із військових академій Львова та Одеси виконували роль умовного противника в складі загону OPFOR і ґрунтовно підготувалися до оборони об'єкта. "Опорний пункт був добре укріплений в інженерному плані. Із шанцями для особового складу, окопами для бронетехніки та позиціями для стрільців та засобів вогневої підтримки: міцний "горішок", який з ходу не взяти. Десантники атакували ворога за підтримки штатної бронетехніки підрозділу -- бронеавтомобілів КрАЗ "Спартан", які вогнем кулеметів НСВТ підсилили натиск "крилатої піхоти". Однак цього було недостатньо. Тому в тилу у противника пара вертольотів Мі-8 висадила підкріплення для десанту. Також льотчики завдали удару з повітря для підтримки дій наземних сил і знищення живої сили та вогневих засобів противника", -- зауважив підполковник Скоростецький. Отримавши підтримку на землі та з повітря, десант завдання виконав, зайнявши позиції, які обороняв умовний противник.

 

Капітан Артур МАНЖОС, заступник командира роти по роботі із особовим складом, зазначив, що особливу увагу під час виконання цієї вправи приділили координації дій між підрозділами ВДВ та вертольотами армійської авіації. "Для того, щоб отримати в критичний для нас момент підтримку з повітря та переломити хід бою на нашу користь, ми повинні були в режимі реального часу скоординувати роботу із екіпажами вертольотів, скорегувати їх удар із повітря по позиціях умовного противника і, скориставшись моментом, завершити розпочате. Противник мав перевагу, перебуваючи в обороні і маючи підготовлені сектори ведення вогню. Пара Мі-8, висадивши посадковим способом групу підсилення та здійснивши удар з озброєння гвинтокрилих машин, допомогла вирішити поставлені перед десантниками завдання", -- розповів офіцер.

 

Христина ГОРОБЕЦЬ.

 

Львівська область.

 

Голос України