9. «Зірка» 4 5 9 10 — 20 17
10. «Чорноморець» 3 7 8 12 — 26 16
11. «Карпати» 2 8 7 9 — 27 14
12. «Сталь» 2 6 10 11 — 25 12

2 грудня. «Чорноморець» — «Зоря». 1:1. Одеса. «Чорноморець». 4 242 глядачі. Рефері — Романов (Дніпро). Голи: Хобленко, 71 — Сваток, 66. Вилучено (всі покарання за два попередження) Васіна, 18, Алассана, 77 (обидва — «Чорноморець»), Бабенка, 33 («Зоря»).
«Шахтар» — «Верес». 2:0. Харків. ОСК «Металіст».
1 959 глядачів. Рефері — Шурман (Київська область). Голи: Марлос, 50 (п), Феррейра, 75.
3 грудня. «Зірка» (Кропивницький) — «Сталь» (Кам’янське). 1:0. Кропивницький. «Зірка». 954 глядачі. Рефері — Новохатній (Київ). Гол: Цюпа, 78.
«Ворскла» (Полтава) — «Олександрія». 3:1. Полтава. Стадіон імені Олексія Бутовського. 400 глядачів. Рефері — Бондар (Київ). Голи: Кулач, 20, Коломоєць, 42, Кобахідзе, 49 — Гітченко, 90+2.
«Динамо» (Київ) — «Маріуполь». 5:1. Київ. НСК «Олімпійський». 6 174 глядачі. Рефері — Труханов (Харків). Голи: Гармаш, 28, Циганков, 45+3, Мораес, 75, 84, Гонсалес, 90 — Болбат, 27. Вилучено Яворського («Маріуполь», 68, друге попередження).
«Карпати» — «Олімпік». Команди зіграли лише тайм. Рахунок був 1:1 (Мякушко, 42 — Кравченко, 90+3). Але через снігопад зустріч скасували.
На жаль, негода зірвала поєдинок у Львові. Хоча про неї було відомо заздалегідь. І, зрозуміло, в клубі «Карпати». Але підігрів поля на стадіоні «Україна» з якихось причин не увімкнули.
Щоправда, команди встигли зіграти тайм і навіть забити по м’ячу. Але на другу половину вони не вийшли, бо сніг не припинявся.
«Олімпік», треба віддати йому належне, чекав протягом 45 хвилин ухвалення рішення про матч у роздягальні. Донецькі футболісти готові були зіграти. Але...
А офіційна інформація така: «Враховуючи позицію львівського й донецького клубів, а також зважаючи на дані ФК «Карпати» щодо неможливості підготувати футбольне поле на 04.12.2017 та беручи до уваги прогноз погоди, дирекція УПЛ постановила: рішення щодо матчу «Карпати» — «Олімпік», перерваного на початку другого тайму через складні погодні умови (затяжний снігопад), буде ухвалено додатково після отримання всіх необхідних документів, передбачених Регламентом змагань УПЛ».
***
Найбільше м’ячів під акомпанемент сильного дощу забили в Києві. Матч динамівців із приазовцями, з огляду на події, пов’язані з відмовою киян у серпні зіграти в Маріуполі через відсутність гарантій безпеки, викликав особливий інтерес.
Динамівців додатково мотивувати не було потреби. Але першим несподівано забив «Маріуполь»: Болбат у дотик замкнув подачу з правого флангу.
Але радість гостей тривала якусь хвилину, бо Гармаш зрівняв рахунок. Наприкінці першого тайму замінили Мбокані, котрий накульгував, на іншого нападника — Мораеса. У компенсований час багатоходівка киян завершилася точним ударом головою Циганкова.
У середині другого тайму гості залишилися вдесятьох, бо Яворський стрибнув у ноги Мораесу. За що отримав другу жовту картку. Невдовзі Мораес потужним пострілом під поперечину зняв усі питання щодо переможця протистояння. А згодом він і Гонсалес остаточно добили суперника.
***
Тепер кілька слів про гірників, які отримали добрий тренінг перед важливим поєдинком Ліги чемпіонів проти англійського клубу «Манчестер Сіті» (матч відбудеться завтра в Харкові). Їхній суперник «Верес» дуже старався, намагаючись вистояти за рахунок строгих дій в обороні. Втім, сила атакувальної ланки «Шахтаря» знову принесла донеччанам перемогу.