Укр | Рус
Футбол. «Динамо» виграло перший трофей сезону! США нададуть Україні 200 млн доларів допомоги в сфері оборони У Чернігові рясні дощі заливають садиби та підвали В Україні завершилися навчання Sea Breeze 2018 В джунглях Амазонії зафільмували <<найбільш самотню людину>> на планеті Адвокат Ірина Вань домоглася через Верховний Суд оправдання вбивці Різанина в автобусі: суд Любека видав ордер на арешт нападника Як сотні золотистих ретриверів відсвяткували річницю появи породи Японці потерпають від надзвичайної спеки після періоду сильних злив Поліцейські Черкащини виявили дві фури, які в одному із сіл намагалися розвантажити привезене з іншої області сміття Нацполіція вживе додаткових заходів для безпеки пасажирів на шляхах України – В’ячеслав Аброськін Футбол. Наставник «Зорі» оцінив висловлювання Віди і Вукоєвича У Рівному поліцейські викрили <<чорних археологів>> Унаслідок ДТП у Рівному загинув військовий На неділю обіцяють грози з градом, сухо - лише на півдні
Загрузка...
Голосування
Чому наші студенти їдуть навчатися за кордон?

Голосувати

Яка спеціальність -- твоя: що під час вступу впливає на вибір абітурієнтів?

Голосувати
На головну
14.04.2018

Що робити з непрофільним майном держпідприємств?

Сергій ЛАВРЕНЮК

Народний депутата Максим Бурбак ініціював законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення управління об’єктами державної власності, № 8225), який передбачає скасування низки обмежень для держкомпаній, які не підлягають приватизації,  розпоряджатися нерухомим майном. На думку парламентарія, оскільки чинний Закон «Про управління об’єктами державної власності» забороняє відчуження чи передачу будь-якого нерухомого майна таких держпідприємств, то це призводить до занепаду та знецінення будівель, які не використовуються в господарській діяльності, а компанії водночас ще й змушені додатково витрачатися на їх утримання.

 

Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, 
народний депутат України Максим Бурбак,
директор з управління майном та інфраструктурою ПАТ «Укрпошта» Дмитро Сенниченко,
директор Департаменту майнової політики ПАТ «Укрзалізниця» В’ячеслав Шаповалов.

Парламентарій зауважив, що з цією проблемою він зіткнувся ще у 2014 році, коли, очолюючи Міністерство інфраструктури, створював ПАТ «Укрзалізниця». «Під час інвентаризації ми зрозуміли, що є дуже багато нерухомого майна, яке не задіяно у виробничому процесі і яке лише обтяжує проведення операційної діяльності державних підприємств. Тож ця законодавча ініціатива передбачає продаж, передачу місцевим громадам або здачу в оренду непрофільного майна держпідприємств, які не підлягають приватизації», — повідомив Максим Бурбак під час презентації законопроекту № 8225 в Українському кризовому медіа-центрі.
Як приклад він навів ситуацію в ПАТ «Укрпошта», яка також має велику кількість гуртожитків та інших приміщень. «Це 5200 об’єктів загальною площею понад 1,25 мільйона метрів квадратних, з яких 30 відсотків нині не задіяно у виробничому процесі, але на утримання яких «Укрпошта» щороку змушена витрачати 300 мільйонів гривень», — підкреслив М. Бурбак.
Директор з управління майном та інфраструктурою ПАТ «Укрпошта» Дмитро Сенниченко, який також брав участь у презентації законопроекту, підтримав цю тезу та уточнив, що з 2014 року ця сума витрат значно зросла і вже в 2017-му на утримання застарілих непрофільних активів доводиться витрачати 470 мільйонів гривень. «Приміщення простоюють, ми ви-трачаємо гроші на охорону, електро- і теплопостачання та багато іншого. Якщо в нас буде можливість раціоналізувати витрати та додатково заробити, то ці кошти будуть реінвестовані на реальні потреби, такі як розвиток підприємства», — підкреслив Д. Сенниченко.
Директор департаменту майнової політики ПАТ «Укрзалізниця» В’ячеслав Шаповалов, висловивши підтримку цій законодавчій ініціативі, зазначив, що залізничники так само зазнають великих невиправданих витрат, пов’язаних з утриманням непрофільного майна.
Перший заступник міністра економічного розвитку та торгівлі Максим Нефьодов, підтримавши надання держпідприємствам, які не підлягають приватизації, права розпоряджатися непрофільним майном, підкреслив, що це не тільки не зашкодить їх діяльності, а, навпаки, дозволить працювати ефективніше. «У нас є низка стратегічних підприємств, які ми не збираємося продавати, — «Укрпошта», «Укрзалізниця», аеропорти, а в них є величезна кількість надлишкового майна, яке залишилося їм у спадок. Найпростіший шлях — це нічого з ним не робити, але це неправильно. Тому нам потрібен механізм продажу надлишкового майна, бо інакше воно просто згниє. А до того його використовуватимуть для тіньової оренди за готівку, десь потроху пилятимуть на металобрухт», — зазначив він та підкреслив, що сама процедура продажу чи оренди має відбуватися через систему електронних аукціонів ProZorro.
М. Бурбак також висловив думку, що надлишкові приміщення, які не використовуються держпідприємствами, можуть бути передані новоствореним територіальним громадам. «Вони повинні мати центр надання адміністративних послуг, мати свої відділення. Тобто їм потрібні нові приміщення, адже нині дуже багато громад навіть не мають приміщення для розміщення сільської ради. Тож цим законопроектом буде врегульовано передачу приміщень в комунальну власність новостворених громад та інших органів місцевого самоврядування», — зазначив він і підкреслив, що непрофільні приміщення держпідприємств, які простоюють роками, зможуть приносити користь державі та громаді.
М. Нефьодов запевнив, що коли є узгоджене рішення місцевих органів влади про взяття об’єктів на свій баланс та підтверджено, що вони готові це фінансувати, то в 99 відсотках випадків міністерство ухвалює саме таке рішення.

Сергій ЛАВРЕНЮК.
Фото з сайту http://nfront.org.ua

Всі статті рубрики На головну