Укр | Рус
Делегація Європарламенту відвідала Маріуполь, Краматорськ та ознайомилася із ситуацією поблизу лінії зіткнення Депутати Європарламенту відзначили прогрес, якого досягла Україна у реалізації Угоди про асоціацію Завершилося восьме засідання Парламентського комітету асоціації Україна – Європейський Союз Державний реєстратор діяв незаконно, чим завдав збитків на більш ніж 6,1 мільйона гривень Футбол. Шевченко і Ярмоленко відвідають матч «Арсенал» – «Ворскла» Баскетбол. «Черкаські Мавпи» та «Дніпро» сьогодні стартують у Кубку Європи Репродуктивна медицина -- на захисті благополуччя тисяч сімей та здорового майбутнього нації Ошатними й гарними можуть бути і "хрущівки" Вартові АЕС отримали сертифікати на житло Новонародженим -- «пакунок маляти» Неспроста її називали Сонцем Знову кличуть «Кролевецькі рушники» Бійцям півроку не можуть видати обіцяну винагороду Через обробку садів хімікатами різко зростає захворюваність на рак Пожежники одержали новітню техніку
Загрузка...
Голосування
Чи стежите ви за курсом валют?

Голосувати

Чи довіряєте ви українським банкам?

Голосувати

На вашу думку, який найкращий метод зберегти заощадження?

Голосувати

На що ви витрачаєте найбільшу частку місячного бюджету?

Голосувати

Чи вдається вам щомісяця заощаджувати?

Голосувати
На головну
14.04.2018

Історію Української революції вивчатимуть граючись

Світлана ЧОРНА

Новий просвітницький проект, інтелектуальну настільну гру для школярів «Українська революція 1917 —1921», презентували у Міністерстві освіти і науки України її розробники — Український інститут національної пам’яті. Як повідомляють у прес-службі відомства, гра (на знімку), розрахована на учнів від 14 років і старших, дасть змогу у формі вікторин, конкурсів, творчих змагань не лише краще підготуватися до уроків чи участі у Всеукраїнській дитячо-юнацькій військово-патріотичній грі «Сокіл» («Джура»), якою охоплено всі загальноосвітні заклади, а й до ЗНО.

Ігровий комплект, над яким працювали історики та мовознавці, складається із 12 пазлів, що утворюють ігрове поле, за основу якого взято «Оглядову карту українських земель» Степана Рудницького. Мапа впродовж 1914-1921 років витримала багато видань різними мовами. На ній видатний український географ і картограф, основоположник вітчизняної політичної географії, що представив світові в наукових географічних працях, в інфографіці та на картах Україну як цілісну просторову одиницю, «збирає до купи» усі етнічні українські землі, включаючи Кубань і Крим. Праці Степана Рудницького, який писав, що «без національної української держави доживемо в найкоротший час до нових тяжких воєнних і революційних катастроф» і досі мають актуальне значення для формування національної ідентичності та розуміння місця української держави в історії та у світі.
Інші елементи гри розкажуть про головні події Української революції 1917—1921 років, створення першого українського уряду, парламенту, війська, академії наук, організацію шкіл, визначних діячів тієї доби, міжнародну діяльність модерної держави, а також про її символіку — герб тризуб, синьо-жовтий прапор, гімн «Ще не вмерла України» тощо. Щоб перемогти у творчому конкурсі учаснику гри, до якої розробники додали спеціальний ілюстрований посібник, треба знати і заспівати куплет пісні-маршу Українських січових стрільців чи вояків УПА.
Тексти до гри підготували Олена Охрімчук, Ганна Байкєніч, Максим Майоров. Наукові консультанти проекту — голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, історики Володимир Тиліщак, Ярослав Файзулін, Павло Подобєд.

Світлана ЧОРНА.
Фото з сайту Українського інституту національної пам’яті.

Всі статті рубрики На головну