У першому кварталі нинішнього року ПАТ «Укрнафта» сплатило до бюджетів усіх рівнів 3,6 мільярда гривень податків, що на 9,1 відсотка (3,3 мільярда гривень) більше за минулорічний відповідний показник. Про це інформує прес-служба компанії.

За її інформацією, до суми сплачених податків входять і 13 мільйонів гривень, які компанія сплатила в рахунок погашення простроченого податкового боргу.

Водночас на позачергових загальних зборах 28 березня акціонери схвалили рішення, яке має привести до погашення простроченого податкового боргу «Укрнафти» через придбання НАК «Нафтогаз України» 2,06 мільярда м3 газу, що був закачаний видобувником до підземних сховищ у попередні періоди, а також 2 мільярди м3 газу майбутнього видобутку. У свою чергу «Укрнафта» спрямує отримані гроші винятково на погашення податкового боргу, а також інших податкових зобов’язань, які виникнуть у процесі виконання угод, що відкриє шлях до збільшення інвестицій, модернізації виробничих активів та сталого зростання обсягів видобутку вуглеводнів. Також «Укрнафта» зможе повністю сплатити податковий борг лише в разі повного виконання угод про купівлю-продаж газу.

Нагадаємо, що 2018 року «Укрнафта» в повному обсязі виконала поточні податкові зобов’язання, сплативши 15,3 мільярда гривень та посівши четверте місце серед найбільших платників податків країни. До цієї суми також увійшли 1,24 мільярда гривень, які компанія перерахувала на погашення простроченого податкового боргу.