Демиду Мілохову та Вікторії Москвіній вручено Премії Верховної Ради України як найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.

Більше фото тут.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій вручив нагороди найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок за 2018 рік.

На початку урочистого засідання, присвяченого врученню нагород, А. Парубій нагадав, що ще в 2006 році з ініціативи Комітету Верховної Ради з питань науки і освіти парламент ухвалив постанову № 131-V «Про встановлення щорічної Премії Верховної Ради України педагогічним працівникам загальноосвітніх, професійно-технічних, дошкільних та позашкільних навчальних закладів». «Верховна Рада України ставила за мету піднести роль та авторитет педагога в суспільстві, підвищити престижність праці вчителя, вихователя, майстра виробничого навчання, керівника гуртка», — уточнив він і підкреслив, що вручення цієї премії стало хорошою традицією — цього року премія вручається вже вдесяте!

Голова Верховної Ради зазначив: вкрай важливим є те, що серед лауреатів не лише керівники навчальних закладів, а й учителі загальноосвітніх навчальних закладів, керівники гуртків позашкільних навчальних закладів, вихователі дитячих садків, представники навчальних закладів не лише великих міст, а й педагоги з районних центрів, сільських населених пунктів.

«З метою сприяння інноваційному розвитку вітчизняної науки і техніки, підвищенню престижу наукового працівника та його ролі в суспільстві Верховна Рада України з 1 січня 2008 року заснувала премію найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок», — зазначив А. Парубій, нагадавши, що з 2008-го по 2018-й Верховною Радою щорічно встановлювалося 20 таких премій у розмірі 20 тисяч гривень кожна; на здобуття цієї премії за 2018 рік було висунуто 56 робіт 77 науковцями з 16 областей України і міста Києва.

За результатами проведеного конкурсу, в 2018 році присуджено 20 премій Верховної Ради України молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок. Загалом — 31 науковцю, з яких 2 доктори наук, 26 кандидатів наук і 3 науковця без наукового ступеня. За гендерним розподілом — це 16 жінок і 15 чоловіків.

А. Парубій зауважив: щоб зробити Україну кращою, Верховна Рада проводить фундаментальні й дуже нелегкі реформи. «Такого досвіду реформ не мала жодна держава у світі. Жодна держава у світі не проводила реформи в той час, коли на її землях стояли ворожі танки і окупаційні війська», — наголосив він.

Голова Верховної Ради переконаний, що однією з найуспішніших фундаментальних реформ є реформа освіти. Він нагадав, що 6 червня 2019 року парламент ухвалив в цілому законопроект «Про фахову передвищу освіту» (№8321-д). «Комітет готує закон, і незабаром я його підпишу, — сказав він. — 30 травня 2019 року прийнято в першому читанні за основу і готується до другого читання проект закону про повну загальну середню освіту (№ 10204)». На його думку, необхідно зміцнити і покращити українську систему освіти, наблизити її до європейських стандартів, зробити конкурентоспроможною на світовому рівні. «Адже фундаментальна наука розпочинається з освіти. Тому особлива наша увага сьогодні — педагогам», — уточнив голова парламенту.

А. Парубій подякував молодим ученим, які, «незважаючи на порівняно невисокі зарплати, значні соціальні проблеми, подекуди застарілу дослідницьку інфраструктуру, вкрай обмежені ресурси для проведення досліджень, повсякденно самовіддано й ефективно працюють на славу України». «Дякуємо молодим ученим за активну позицію і сподіваємось на ваші невичерпну енергію та творчий потенціал, ваші уміння та знання для розв’язання актуальних завдань, які стоять перед вітчизняною наукою та державою», — сказав він.

Голова Верховної Ради зазначив, що цього року парламент суттєво підтримав молодих вчених: ухвалив зміни щодо відзнак молодих вчених — премій та стипендій, які вдосконалили процедури висування, відбору і нагородження лауреатів премії та стипендій Верховної Ради України. А головне — майже ушестеро було збільшено розмір грошової винагороди, також збільшено наполовину кількість премій молодим вченим, підвищено вік претендентів — докторів наук. «Запевняю — ми й надалі будемо приділяти особливу увагу інтелектуальній еліті нації, еліті, якою ви і є. Вітаємо всіх лауреатів премій Верховної Ради України та бажаємо вам міцного здоров’я, мирного неба, натхнення, успіхів, благополуччя та плідної роботи в ім’я України!» — наголосив голова парламенту.

Прес-служба апарату Верховної Ради України.

Довідково

Загалом за 10 років присуджено 283 премії Верховної Ради України. Серед лауреатів премії 2018 року — 17 педагогічних і науково-педагогічних працівників, які представляють систему загальної середньої освіти, 5 — професійно-технічну освіту та по 3 — дошкільну і позашкільну освіту.