14 грудня. «Львів» — «Колос». 3:2. Львів. «Україна». 740 глядачів. Рефері — Ярослав Козик (Мукачево). Голи: Ренан, 13, Татарков, 32 (п), Алваро, 73 — Парамонов, 29, Лисенко, 90+4. Вилучено Сарнавського («Львів», 60, пряма червона картка).

«Зоря» — «Шахтар». 1:2. Запоріжжя. «Славутич-Арена». 5 317 глядачів. Рефері — Віталій Романов (Дніпро). Голи: Лєднєв, 61 — Мораес, 54, Марлос, 84 (п).

«Олімпік» — «Маріуполь». 1:2. Київ. «Валерій Лобановський». 254 глядачі. Рефері — Олександр Омельченко (Слов’янськ). Голи: Шагаб, 50 — Чурко, 54 (п), Лук’янчук, 89 (у власні ворота).

15 грудня. «Ворскла» — «Карпати». 2:1. Полтава. «Олексій Бутовський». 1 117 глядачів. Рефері — Олександр Дердо (Чорноморськ). Голи: Луізао, 30, Васін, 42 (п) — Бойчук, 39.

«Десна» — «Динамо». 0:1. Чернігів. «Юрій Гагарін». 5 243 глядачі. Рефері — Віктор Копієвський (Кропивницький). Гол: Циганков, 25. На 90+4-й хвилині Вербич не реалізував пенальті (поперечина).

«Дніпро-1» — «Олександрія». 1:2. Дніпро. «Дніпро-Арена». 1 937 глядачів. Рефері — Микола Балакін (Київська область). Голи: Куліш, 90 (п) — Третьяков, 79 (п), 90+3 (п). Вилучено Лопирьонка («Дніпро», 80, друге попередження), Назаренка («Дніпро», 90+3, груба гра).

Матч у Львові вийшов досить цікавим — з гострим протистоянням і багатим на забиті м’ячі. Великий відрізок часу «золоті леви» грали в меншості. Покарання дістав їхній воротар Богдан Сарнавський, який зіграв рукою за межами карного майданчика. І отримав червону картку.

Але і вдесятьох львів’яни не відмовилися від атак. І одна з них принесла їм успіх — 3:1.

Справжній бій тривав до останнього. На четвертій доданій хвилині потужної статури нападник ковалівців Володимир Лисенко виграв дуель у воротаря господарів Олександра Бандури і скоротив відставання до мінімуму. Але, щоб врятуватися, «Колосу» забракло часу.

***

Рефері Романов загалом на пристойному рівні провів цей складний матч. Головне, що він не свистів після кожного падіння гравців «Шахтаря», як дуже часто роблять його колеги. А от пенальті, призначений у ворота «Зорі», був досить сумнівний. Якщо справедливо, то матч мав завершитися нічиєю.

***

Київське «Динамо» здолало «Десну» завдяки голу, забитому Циганковим у середині першого тайму. Кияни мали можливість збільшити рахунок, але Вербич не реалізував пенальті на 4-й доданій хвилині.

***

Завершувався тур у Дніпрі, де головні події розгорталися під завісу зустрічі. Було забито три м’ячі (всі з пенальті), двох гравців господарів рефері вилучив з поля. І в цій гострій ситуації вдачливішими виявилися футболісти «Олександрії», котрі реалізували вирішальний 11-метровий, призначений у компенсований час.

***

Отже, тепер у чемпіонаті настає тривала пауза. Команди підуть у відпустку, потім проведуть тренувальні збори. А 19-й тур УПЛ відбудеться вже 22—23 лютого 2020 року.