Глава держави подякував бізнесменам не лише за їхню діяльність, а й за активну участь у житті країни. «Наша команда і я особисто справді готові боротися за кожного з вас, за кожну копійку, яку ви інвестуєте», — сказав Президент. Він ви-словив переконання, що нині в країні є великий потенціал для розвитку та зростання, адже ще багато реформ попереду, зокрема судова. Та поки вона не завершена, держава готова стати на захист інвесторів. «Чому ми придумуємо інвестиційні програми? Для того, щоб ви вже зараз почувалися безпечно в Україні, щоб ваш бізнес був захищений», — зауважив очільник країни.

Президент нагадав про урядову програму для великих інвесторів «Інвестиційна няня» та про звільнення від сплати податку на прибуток протягом п’яти років для тих, хто братиме участь у приватизації об’єктів вартістю від 10 мільйонів доларів США. Володимир Зеленський закликав присутніх активно користуватися нею. Глава держави також зазначив, що він та його команда відкриті до співпраці з бізнесом і готові вислухати всі пропозиції, в тому числі й законодавчі, для покращення бізнес-клімату та спрямовані на зростання економіки й добробуту громадян. «Щодня ми робимо все для того, щоб країна ставала привабливішою, — сказав він. — Привабливішою саме для бізнесу. Нині ми виконуємо роботу, яку в сучасній європейській державі Президент і уряд уже просто не виконують. Ми «чистимо» Україну від усього бруду, а його дуже багато. Та ви можете допомагати нам, відкриваючи нові офіси та проекти», — наголосив Володимир Зеленський.

Глава держави також запропонував проводити такі зустрічі на постійній основі щомісяця. А заступник керівника Офісу Президента Юлія Ковалів, звертаючись до представників бізнесу, наголосила на необхідності підтримки постійного діалогу та зворотного зв’язку. «Для того, щоб досягнути результату, ми з вами маємо розуміти, що саме в законодавстві не працює або некоректно імплементовано на практиці. Давайте бути на прямому контакті, щоб спільно вирішувати проблемні питання», — сказала вона.

Президент Американської торговельної палати в Україні Андрій Гундер зазначив, що на зустрічі присутні найбільші інвестори, які вже залучили десятки мільярдів доларів в українську економіку й готові вкладати далі. «88 відсотків американських компаній, які вже працюють в Україні, відзначають зростання своїх доходів, а 65 відсотків — готові продовжувати інвестувати», — повідомив він. Андрій Гундер також підтримав пропозицію щодо регулярних зустрічей. «Ми налаштовані оптимістично і готові працювати разом. Лише об’єднавши зусилля, зможемо досягти спільної мети», — резюмував він.

Виконавчий директор Європейської бізнес-асоціації Анна Дерев’янко позитивно оцінила кроки, здійснені останнім часом для поліпшення інвестиційного клімату. Зокрема, запуск реформованої Державної митної служби. Також вона відзначила демонополізацію «Укрспирту», просування земельної реформи, збереження незалежності Національного банку, запуск кредитів для мікробізнесу тощо. Водночас А. Дерев’янко наголосила, що необхідно провести судову реформу, «щоб усі мали рівні умови гри». Спілка українських підприємців відзначила позитиви роботи над новим Трудовим кодексом та зниження облікової ставки НБУ. А також підняла проблемні питання для бізнесу, наголошуючи, що підприємцям потрібне спрощення для ефективної роботи.

Загалом інвестори висловлювали підтримку крокам влади, які здійснюються останнім часом, та відзначали мужність у впровадженні ключових, важливих реформ, інформує прес-служба Президента.

Фото president.gov.ua