Наставник «Шахтаря» Луїш Каштру здобув перший титул у тренерській кар’єрі. Фото ФК «Шахтар».

27 червня. «Колос» — «Олександрія». 2:1. Київ. «Оболонь-Арена». Рефері — Дмитро Бондаренко (Одеса). Голи: Лисенко, 20, 29 — Ковалець, 47.

«Карпати» — «Львів». 1:1. Луцьк. «Авангард». Рефері — Андрій Коваленко (Полтава). Голи: Сабіно, 36 — Деда, 61. Вилучено Хахльова («Карпати», 42, два попередження).

«Шахтар» — «Зоря». 0:0.

«Шахтар»: П’ятов, Кривцов, Маркос, Тете (Марлос, 58), Коноплянка (Тайсон, 58), Соломон (Коваленко, 58), Патрік, Матвієнко, Сіпріано, Болбат (Додо, 70), Фернандо (Мораес 63). Тренер — Луїш Каштру.

«Зоря»: Васіль, Кочергін, Хомченовський, Михайличенко, Лєднєв (Луньов 74), Тимчик, Ханна, Кабан, Громов, Юрченко, Циганик (Іванісеня, 65). Тренер — Віктор Скрипник.

Рефері — Віталій Романов (Дніпро); арбітр VAR — Євген Арановський (Київ).

Київ. НСК «Олімпійський».

28 червня. «Маріуполь» — «Дніпро-1». 2:1. Маріуполь. «Володимир Бойко». Рефері — Анатолій Абдула (Харків). Голи: Корнієнко, 23, Кащук, 45+3 — Хобленко, 66 (п). Вилучено Муравського («Маріуполь», 65, два попередження).

«Десна» — «Динамо». 2:3. Чернігів. «Юрій Гагарін». Рефері — Катерина Монзуль (Харків); арбітр VAR — Євген Арановський (Київ). Голи: Картушов, 12, Каргбо, 26 (автогол), Гітченко, 90+2 — Циганков, 4, 85.

«Ворскла» — «Олімпік». 0:0. Полтава. «Олексій Бутовський». Рефері — Віктор Копієвський (Кропивницький).

Очікувалося, що Луїш Каштру в матчі проти «Зорі» дозволить відпочити провідним виконавцям. Але він вчинив інакше — дав можливість зіграти головним особам команди.

Поєдинок завершився нічиєю, але результат жодним чином не затьмарив свята на НСК «Олімпійський» на честь чемпіона країни. «Шахтареві» вручили золоті медалі і чемпіонський кубок. Було радісно і весело.

***

Київське «Динамо» зазнало сьомої(!) поразки в нинішньому чемпіонаті. Кияни почали зустріч жваво і вже на 4-й хвилині потужним ударом Циганков відкрив рахунок.

Але господарі з відповіддю не забарилися. А потім вийти вперед допоміг форвард «біло-синіх» Каргбо, котрий зрізав м’яч у власні ворота.

У другому таймі столична команда більше атакувала. І, зрештою, знову відзначився Циганков.

Здавалося, кияни врятувалися. Але сценарій цього поєдинку не був прихильним до динамівців. На другій доданій хвилині вони пропустили — останньої миті випустили синицю з рук, а суперникові дозволили впіймати журавля в небі...

Тренер «Десни» Олександр Рябоконь:

«Ми залишаємося в боротьбі за п’єдестал і зону єврокубків. Швидкий гол? Мали розмову на цю тему. Так було і в матчах із «Шахтарем» і «Зорею». З «Динамо» ми теж пропустили на перших хвилинах. Це негативно впливає на нашу команду, але цього разу ми банально виявили характер, швидко зрівняли рахунок.

У першому таймі поступалися в загальнокомандному русі, десь нам вдавався пресинг. Чи заслужила «Десна» на перемогу? Вважаю, що так. Допомогла майстерність Гітченка — досвідченого гравця. Арвеладзе тільки вийшов на заміну, добре подав, буквально першим торканням, а Гітченко виграв боротьбу».

УПЛ назвала Рябоконя кращим тренером туру, а його підопічного Гітченка — кращим гравцем.

Боротьба за «срібло» загострилася. У наступному турі «Динамо» 4 липня приймає «Шахтар». Наступного дня зіграють «Десна» — «Колос», «Зоря» — «Олександрія».

***

Перша ліга. 21-й тур. 29 червня. «Миколаїв» — «Рух». 1:1. «Авангард» — «Кремінь». 1:0. «Металург» — «Агробізнес». 1:3. «Черкащина» — «Металіст 1925». 1:4. «Гірник-Спорт» — «Балкани». 4:0. «Минай» — «Інгулець». 1:1.