На знімку: Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час пленарного засідання 26 січня 2021 року, на якому було ухвалено Закон України «Про народовладдя через всеукраїнський референдум».

Про це заявив Перший за-ступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук, коментуючи ухвалений Закон України «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» («за» проголосували 255 народних депутатів).

«Хочу привітати громадян України з доленосною подією, яка відбулась у стінах парламенту України. Нарешті відновлено дію статті 5 Конституції України. Механізм законопроекту № 3612 пройшов ідеальною траєкторією: починаючи з утворення Робочої групи, реєстрації цього проекту закону, проведення всіх необхідних експертиз. І цей законопроект підтримали народні депутати України», — зазначив Руслан Стефанчук під час брифінгу.

Він подякував усім, хто долучився до розробки цього законопроекту, а також народним депутатам України, які, попри шалений тиск, усе-таки взяли на себе відповідальність відродити право громадян України брати участь у вирішенні важливих для держави питань.

«Створювати завжди складніше, ніж руйнувати. Водночас залишаються питання: а чи не здається дивним, що ті, хто під час розгляду в залі засідань питання запровадження ринку землі несамовито скандував: «Ре-фе-рен-дум!», проголосували проти закону про референдум?! Ось така вона політика по-українськи. Лише фракція політичної партії «Слуга народу», депутатська група «Довіра» і кілька поза-фракційних депутатів дали можливість громадянам України отримати право на референдум і брати участь в управлінні державою. Робіть висновки», — сказав Руслан Стефанчук.

Як зазначає політик, це тільки перший законопроект із цілої низки законопроектів про народовладдя.

«Уже незабаром ми почнемо обговорювати інші законопроекти: щодо місцевого референдуму, електронних петицій, можливості відкликання обраних народом суб’єктів влади і права законодавчої ініціативи громадян, а також запровадження народовладдя і в інших сферах, зокрема у сфері судової влади. Це і суд присяжних, і мирові судді, і колективні позови. Як голова цієї Робочої групи, я ще раз підкреслюю: ми абсолютно відкриті. Запрошую всіх зацікавлених долучатися до розвитку питань народовладдя та прямої демократії. Давайте спілкуватися, тому що лише в дискусії народжується істина», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України.

Секретаріат Першого заступника Голови Верховної Ради України.

Фото Андрія НЕСТЕРЕНКА.