У заході взяли участь Командувач Сил спеціальних операцій Збройних Cил України генерал-майор Григорій Галаган, командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Анатолій Баргилевич, народний депутат України Федір Веніславський, керівник служби з питань мобілізації та територіальної оборони апарату РНБО України полковник Сергій Заболотний та радник Командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України, член Ради волонтерів при Міністерстві оборони України Денис Поданчук.

— Як ми знаємо, загроза з боку РФ не зникла — не так давно міністр оборони РФ Шойгу заявив про намір сформувати у Західному військовому окрузі РФ, додатково до вже наявних сил, майже 20 нових з’єднань і частин. А це означає збільшення кількості збройних підрозділів на кордонах України. Впровадження системи національного спротиву гарантуватиме готовність держави до будь-якого розвитку подій, — наголосив Командувач Сил спеціальних операцій ЗСУ генерал-майор Григорій Галаган.

Керівник служби з питань мобілізації та територіальної оборони апарату РНБО України Сергій Заболотний зазначив, що впродовж 2019—2021 років Збройними Силами України було напрацьовано нову модель побудови територіальної оборони, яка насамперед ґрунтується на отриманому власному досвіді.

— Концепція всеохопної оборони використовується в країнах — членах НАТО (зокрема, у Польщі та Фінляндії, країнах Балтії), тож Україна внаслідок зміни підходу до оборони також впроваджує її відповідно до практик НАТО та фактично імплементує концепцію всеохопної оборони, яка використовується в країнах — членах НАТО, — підкреслив командувач територіальної оборони Командування Сухопутних військ ЗС України генерал-майор Анатолій Баргилевич.

За словами радника Командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Дениса Поданчука, цей законопроект — це інструмент, який поєднує в собі і територіальну оборону, і рух опору, і підготовку всього населення до спротиву. Така модель функціонування національного спротиву найкраще допоможе війську захистити нашу державу, а не навантажить додатковими бюрократичними процедурами.

Під час обговорення було зазначено, що проект закону ініційовано військовослужбовцями та подано до Верховної Ради Президентом України як невідкладний.

Народний депутат України Федір Веніславський акцентував увагу, що цей законопроект отримав підтримку двох комітетів Верховної Ради України, зокрема і одноголосну підтримку профільного Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки, а Головне науково-експертне управління апарату Верховної ради України дало йому позитивний висновок. Нині законопроект очікує на розгляд у парламенті.

Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України.

Фото Управління зв’язків з громадськістю Збройних Сил України.