«Нині триває дипломатичний марафон, буквально за тиждень-два будуть його результати», — наголосив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко в ефірі телемарафону «Єдині новини» (#UAразом). 

Перший віцеспікер Парламенту України зауважив, що Україна очікує на дуже обнадійливі результати. «Ми сподіваємось, що Єврокомісія в особі Президентки органу Урсули фон дер Ляєн налаштована дати позитивний висновок щодо України», — зазначив Олександр Корнієнко. До того ж, він акцентував, що з риторики пані фон дер Ляєн було зрозуміло, що наступний тиждень почнеться з робочих зустрічей Єврокомісії: «17 червня, цієї п`ятниці, вони ухвалять рішення, яке будуть рекомендувати Європейській Раді». 

Зокрема, Перший віцеспікер повідомив, що Єврорада — це орган, який ухвалює фінальні рішення, туди входять керівники країн-членів Євросоюзу. «Від того, що скаже Єврокомісія, залежить, яке рішення ухвалить Єврорада. У нас є підстави для обережного оптимізму», — зауважив він. 

«Дуже важливо, що цей оптимізм ґрунтується й на тому, що Україна зараз заслуговує більше, ніж багато хто на такий статус, — кандидата у члени ЄС, адже ми боремося за європейські цінності», — акцентував Олександр Корнієнко. 

До того ж, Віцеспікер Парламенту наголосив, що у риториці пані фон дер Ляєн лунає багато й щодо успіхів українських реформ «про те, що ми побудували багато інституцій і це визнається»: «Україна не починає свій шлях до євроінтеграції з нуля». 

Насамкінець Перший заступник Голови Парламенту резюмував, що є ще додаткова робота, яку треба буде зробити: «Ми будемо очікувати від партнерів на конкретні побажання та вимоги. Домовлятимемося, що й надалі будемо над цим працювати. Український Парламент ніколи повз реформи не проходив».

Прес-служба Апарату Верховної Ради України

Олександр Корнієнко: Після відвідання України іноземні парламенти змінюють і думку, і настрій, і мотивацію

«Разом із народними депутатами України, Головою Парламенту Русланом Стефанчуком, Віцеспікеркою Оленою Кондратюк ми відвідуємо різні країни, в яких різна думка щодо європерспектив України, військової та гуманітарної підтримки», — повідомив Олександр Корнієнко в ефірі телемарафону «Єдині новини» (#UAразом). 

Перший віцеспікер Парламенту також наголосив, що зараз побутує різна думка щодо того, якими мають бути процеси на «європейському континенті та як виходити із цієї жахливої війни». «Ми вносимо свою позицію, слухаємо колег, намагаємося домовлятися на всіх рівнях — Президент України Володимир Зеленський як головний дипломат працює на рівні керівництва різних країн, Верховна Рада України працює на своєму рівні парламентської дипломатії», — зауважив він і додав, що й надалі тривають зустрічі з колегами, візаві парламентів і різних країн, партій: «Спілкуємося з усіма, хто міг би позитивно вплинути на рішення. І з владою, і з опозицією». 

«Усім доносимо свою позицію, намагаємося залучати й громадські структури до цього. Звичайно, це не обмежується Європою», — повідомив Олександр Корнієнко, зазначивши, що незабаром велика делегація відбуває у США на чолі з Головою групи з міжпарламентських зв’язків зі Сполученими Штатами Америки Давидом Арахамією. «Думаю, що нам дадуть певні результати щодо пришвидшення постачання того, що так необхідно нам зараз для перемоги», — зауважив він.  

«Ми часто супроводжуємо гостей, парламентаріїв і не парламентаріїв, до жахливих місць, які пережили російську окупацію. Бучу, Ірпінь та Бородянку гості обов`язково відвідують», — повідомив Олександр Корнієнко та наголосив, що у багатьох посадовців, які відвідали Україну, потім змінюється і думка, і настрій, і мотивація.

«Нещодавно був яскравий приклад під час візиту гостей із Парламенту Ірландії. Вони відвідали Бучу та були дуже вражені, що доказує ухвалення Парламентом Ірландії резолюції про визнання цих подій геноцидом через пару тижнів», — акцентував Віцеспікер Парламенту України, резюмувавши, що у делегацій одразу зникають будь-які сумніви, що робить рф з Україною та як усім світом потрібно відповідати, щоби зупинити це страшне зло.

Прес-служба Апарату Верховної Ради України