Це жителі Рівненщині різного віку, а також переселенці.

А нещодавно цифрові навчання розпочалися і в Костопільській громаді. Тут відбуватимуться як індивідуальні, так і групові заняття. Серед тих, хто вже зголосився прийти на воркшопи, переважно люди старшого віку. Також був випадок, що внучка записала свого дідуся. По «цифрові» консультації люди звертаються доволі часто. Тематика питань — різноманітна: від інтернет-банкінгу до встановлення мобільного застосунку «Повітряна тривога».

Нагадаємо, «Цифра в кишені» — це освітній проект, який реалізують Рівненська ОДА та мережа бібліотек області. Його мета — навчити якомога ширше коло жителів громад користуватися популярними онлайн-сервісами. Воркшопи з цифрової грамотності є безплатними, а відвідувати їх можуть усі охочі.

Проект стартував восени минулого року. Спочатку його учасниками стали п’ять пілотних громад, потім приєдналися й інші. На сьогодні навчання в рамках «Цифри в кишені» відбуваються у бібліотеках Володимирецької, Дубенської, Демидівської, Радивилівської, Березнівської, Гощанської, Здолбунівської, Малинської, Сарненської, Острозької, а тепер і Костопільської ТГ.

«Майже за рік роботи проект «Цифра в кишені» дуже змінився, — прокоментувала заступник голови Рівненської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Іванна Смачило. — Так, раніше людей найбільше цікавила оплата комунальних послуг в онлайн-режимі, запис до лікаря в такому само форматі, купівля квитків та інтернет-банкінг, тож наші тренери проводили навчання саме з цих тем. Потім була генерація COVID-сертифікатів, тому почали консультувати щодо цього питання. Наступним етапом стало оформлення різних видів допомог. І наші «цифрові тренери» теж дуже оперативно відгукнулися. Тобто цей проект гнучкий та динамічний, він реагує на потреби сьогоднішнього дня».

Фото надано автором.