Під них планують відвести 97,8 тис. га. Традиційно першим у агроформуванні закладають у землю насіння ріпаку, який орієнтовно займатиме 34,8 тис. га. Погода сприяє таким роботам: завдяки нещодавнім опадам у ґрунті — достатня кількість вологи.

За словами операційного директора компанії Костянтина Шитюка, сівба стартувала відповідно до запланованих термінів. Господарства повністю забезпечені насінням, мінеральними добривами, засобами захисту та пально-мастильними матеріалами.

«Застосовуємо різні виробничі технології відповідно до типу сівалок, які маємо. Це і прямий посів одразу після збору пшениці та ячменю, і традиційний, — зазначає Костянтин Шитюк. — З нашими темпами робіт та технічним забезпеченням розраховуємо завершити сівбу ріпаку за дві декади, до 20-х чисел серпня. Далі перейдемо до озимих пшениці та ячменю, під які плануємо відвести 49,7 тис. га і 13,1 тис. га відповідно».

Збір ранніх зернових на полях агроформування також триває — обмолотити залишилося третину площ. 

Тим часом з початком надходження нового врожаю ріпак активно пробивається на зовнішній ринок. У масштабах країни його вже зібрано три мільйони тонн. І за оперативною митною інформацією, у липні на експорт оформлено майже 241,7 тис. тонн (на 83,5 млн дол.). Серед основних імпортерів ріпаку — Франція (38,3 тис. тонн на 16,2 млн дол.) та Німеччина (28 тис. тонн на 11,5 млн дол.), а також Велика Британія, Швейцарія, Нідерланди, Латвія, Іспанія, Туреччина. А найбільший обсяг — 78,3 тис. тонн на 24,6 млн дол. — спрямовано транзитом через Румунію до «третіх країн».