Колегія Рахункової палати розглянула результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, виділених у 2010—2011 роках Міністерству освіти і науки, молоді та спорту на надання загальної та поглибленої освіти з фізики і математики, фізкультури та спорту загальноосвітніми спеціалізованими школами-інтернатами. Установлено, що цей напрям діяльності не був пріоритетним для міністерства, а 5 млн. грн. із загальної суми коштів, передбачених на утримання перевірених чотирьох навчальних закладів, спрямували на вирішення інших завдань, повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Зокрема, виконуючи державні цільові програми зі зміцнення матеріально-технічної бази шкільних установ, МОНМС не враховувало потреб спеціалізованих шкіл-інтернатів у сучасному обладнанні. Натомість 307,6 тис. грн. витрачено на утримання чотирьох автомобілів для керівництва Республіканського вищого училища фізичної культури (РВУФК), у той час як учні їздять на спортивні заняття міським транспортом.

Училищами фізичної культури не оформлено державних актів на право постійного користування земельними ділянками. У результаті територія, на якій розміщується РВУФК, зменшилася майже на гектар за невідомих закладу обставин.

Керівництво перевірених навчальних установ за відсутності контролю з боку МОНМС не забезпечило якісного, відповідно до встановлених норм, харчування учнів. На придбання продуктів використано з порушеннями 1,6 млн. грн., неефективно, внаслідок перевищення середніх цін — 2 млн. грн.

Незадовільне забезпечення спеціалізованих шкіл-інтернатів створило систему так званих благодійних внесків і дарунків. 

Ці надходження становлять третину доходів спеціального фонду і переважно є внесками батьків для забезпечення елементарних умов проживання і тренування їхніх дітей, участі у змаганнях, конкурсах і олімпіадах. Приміром, на ліквідацію аварії теплотраси батьки учнів Українського фізико-математичного ліцею зібрали 49,8 тис. грн. При цьому не використано та повернено до бюджету майже 100 тис. грн., які спрямовувалися саме на такі цілі.

Неналежні умови навчання і проживання у державних спеціалізованих навчальних закладах, констатувала Колегія Рахункової палати, знижують престиж цих закладів, призводять до значної плинності учнів, відпливу інтелектуального і спортивного потенціалу країни за її межі.

Вл. інф.