Змінено порядок і умови проходження військової служби. Про це розповів під час брифінгу в ОДА заступник облвійськкома Олег МОРОЗ.

 

На знімку:

 

брифінг проводять заступники облвійськкома
полковник Олег МОРОЗ (у центрі)
та підполковник Юрій ВЕЛИЧКАНИЧ (праворуч)
і заступник директора департаменту соцзахисту населення ОДА Наталія ОМЕЛЯНЮК

 

Фото надано
прес-службою Закарпатської ОДА.

 

-- Розширений перелік спеціальностей бойового характеру -- снайпер чи стрілець, -- на які можуть прийматися жінки. Єдина умова -- достатній рівень фізичної підготовленості та морально-психологічна стійкість, -- повідомив полковник. -- Врегульовано питання проходження військової служби у Збройних Силах України іноземцями та особами без громадянства. На Закарпатті так підписали контракт двоє громадян Росії, котрі служать у спецназі. Крім того, для військовослужбовців-контрактників передбачена виплата компенсації за винаймання житла, якщо немає можливості їх розміщення у спеціальних казармах або сімейних гуртожитках, чого раніше не було.

 

Інший заступник облвійськкома підполковник Юрій ВЕЛИЧКАНИЧ повідомив, що цьогоріч контракт на службу в армії підписали 350 закарпатців. І військові комісаріати Закарпаття продовжують відбір кандидатів. "Людина, яка зголошується підписати контракт для проходження військової служби у Збройних Силах України, отримує стабільне, гарантоване, конкурентоспроможне грошове забезпечення: солдатський склад -- від семи тисяч гривень та від восьми тисяч і вище -- сержантський", -- наголосив підполковник. Водночас ці суми не враховують додаткові виплати: матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових проблем і на оздоровлення. Крім цього, при переїзді до нового місця військової служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога на військовослужбовця та кожного члена його родини.

 

Про соціальний захист демобілізованих закарпатців розповіла заступник директора департаменту соцзахисту населення ОДА Наталія ОМЕЛЯНЮК. За її словами, учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі закарпатців3893 -- мають статус учасника бойових дій, 66 -- стали інвалідами80 -- на жаль, загинули.

 

Для надання допомоги військовослужбовцям, учасникам АТО та їхнім родинам, а також сім'ям загиблих на сході закарпатців, повідомили з облдержадміністрації, створено інформаційно-консультативний центр, який працює за принципом "єдиного вікна".

 

Запроваджено також роботу телефонної "гарячої лінії" за номером (03122) 3-55-46 та (050) 372-08-66.

 

Василь НИТКА.

 

Голос України