Житомирський окружний адміністративний суд своїм рішенням призупинив діяльність товариства "Пріор Груп" на водосховищі "Житомирське". На судове засідання прийшло більше сотні рибалок-аматорів. А перед цим вони перекрили рух на дорозі й погодилися розійтися тільки після того, як їм пообіцяли, що промисловий вилов риби у водосховищі вестися не буде.

 

Заблокувати рух машин вони вирішили після того, як під час пікетування управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Житомирській області так і не отримали відповідей на свої запитання. Керівник цього управління доводив, що він взагалі не має до цього ніякого відношення.

 

Причини перекриття дороги голова ГО "Федерація риболовного спорту Житомирської області" Юрій КОШЕЛЬ пояснив тим, що у водосховищі взагалі не можна вести будь-яку рибогосподарську діяльність. І коли побачили, як представники київської фірми неводами виловлювали рибу, викликали поліцію. Прибула слідчо-оперативна група, яка зафіксувала незаконні дії, вилучила три кілометри неводів і рибу, яку вони вже зловили. За цим фактом відкрите кримінальне провадження. Але доки ми дочекаємося суду, то вони виловлять усю рибу, сказав Ю. Кошель.

 

Ось як викладено суть справи у повідомленні прес-служби прокуратури області: "Житомирською місцевою прокуратурою, за зверненням громадських активістів, внесено відомості до єдиного реєстру досудових розслідувань за фактом зловживання службовим становищем посадовою особою державного контролюючого органу за ч. 1 ст. 364 КК України. Йдеться про те, що посадові особи Управління рибоохорони в Житомирській області, зловживаючи службовим становищем, не маючи на те повноважень, діючи в інтересах київського приватного підприємства, неправомірно затвердили режим використання водосховища "Житомирське", що знаходиться у басейні р. Тетерів. Дії посадовців призвели до незаконної експлуатації водосховища, розташованого в межах м. Житомира та Житомирського району, пов'язаної з вилученням водних ресурсів у значних обсягах. Крім того, встановлення такого режиму обмежило площу берегової лінії для спортивної та любительської риболовлі, що викликало обурення у громадських активістів, які висловили невдоволення незаконними діями посадовців та приватної фірм".

 

Документи на промисловий вилов риби було виготовлено всупереч чинному законодавству, без погодження з міською радою. А рибалкам-аматорам дозволяли рибалити тільки на одному березі, виділивши їм один кілометр.

 

Оксана ЛУК'ЯНЕНКО.

 

Житомир.

 

Голос України