За новітніми технологіями планують збудувати у Чернігові завод з переробки сміття. Він не передбачає ні спалювання, ні навіть сортування сміття.


«Польська сторона пропонує новітню технологію переробки сміття, яка абсолютно нетоксична, не передбачає спалювання і попереднього сортування сміття. Отже, нам не доведеться вкладати кошти у встановлення додаткових контейнерів», — сказав міський голова Чернігова Владислав Атрошенко. Він додав, що така технологія уже апробована у польському місті Познань.


Керівник польської фірми, що займеться будівництвом, Войцех Венцлавек на брифінгу в міськраді Чернігова пояснив журналістам, що подрібнені відходи закладатимуться у своєрідний вакуумний «термос» та обдаватимуться парою температурою 120 градусів. Після того сміття втратить неприємний запах, 60% води і зменшиться в розмірі. В іншому цеху його частково сортуватимуть, наприклад, магнітом виберуть залізо, а тоді перетворять на вісім різних субстанцій для вторинної переробки. Кінцеву біомасу можна буде використовувати як паливо чи в сільському господарстві. Каміння й інші тверді відходи становитимуть 5—8% маси, їх можна утилізувати окремо.


Проте гостро постало питання оплати за таке задоволення: спочатку обговорювався варіант запровадження окремого муніципального податку на сміття, що викликало, звісно, невдоволення городян. Тому міський голова заявив: «Уважно послухавши думки чернігівців та зважаючи на рівень доходів наших містян, виступатиму за часткове або повне покриття витрат на утилізацію з бюджету міста. Це може бути 70, 80 або 100%».

Чернігів.