Єдиний навчальний україномовний заклад в Румунії, педагогічний ліцей імені Тараса Шевченка, що у місті Сігету-Мармацієй відзначає 20-річчя відновлення своєї діяльності. Ліцей з українською мовою викладання в Марамуреському повіті було засновано восени 1944 року, він функціонував до 1960-го, після чого педшколу перетворили на румунську. Роботу україномовного закладу відновили 1997 р. завдяки зусиллям місцевої інтелігенції. Нині тут за трьома спеціальностями - учитель-вихователь, математика-інформатика та природничі науки навчається 185 учнів з українських родин Марамарощини, етнічні румуни та студенти з України. Як повідомляє голова секретаріату Товариства зв’язків з українцями за межами України «Україна-Світ» Алла Кендзера, урочистості за підтримки Союзу українців Румунії та за участі радника посланника Посольства України в Румунії Євгена Левицького, голови Української всесвітньої координаційної ради Михайла Ратушного, представників МЗC Румунії, Міністерства національного виховання Румунії, Товариства Україна-Світ, Шкільного Повітового Інспекторату, мерії м. Сігету-Мармацієй, розпочалися з "круглого столу" на тему "Актуальні проблеми навчання рідною мовою".

 

На знімках:

 

під час святкування ювілею
Педагогічного ліцею ім. Тараса Шевченка у Румунії.

 

Фото надано
Товариством «Україна-Світ».

 

Під час його роботи було наголошено, що з нового року мерія міста виділяє необхідні кошти на реконструкцію та модернізацію приміщення ліцею, що знаходиться в центрі міста, поряд з пам’ятником Тарасу Шевченку.

 

Директор ліцею Касіян Піцура зазначив, що випускники навчального закладу з великим теплом і вдячністю згадують своїх наставників - педагогів Федора Поповича, Михайла Кучічі, Мар’яна Гербіля та багатьох інших, котрі передали своїм вихованцям любов до рідної мови, культури, життєвий досвід. Він також підкреслив, що учні ліцею беруть активну участь в олімпіадах, симпозіумах, конкурсах місцевого, національного та міжнародного рівня.

 

Делегація з України передала для бібліотеки навчального закладу книги - підручники, поетичні збірники, історичні розвідки, що вийшли у видавництві «Дніпро». Учасники заходу після відвідання ліцею ознайомилися з виставкою традиційних національних страв, презентованих вихованцями ліцею. На завершення зустрічі відбувся концерт, участь у якому взяли українські та румунські виконавці, зокрема народний артист України Мар’ян Гаденко та солістка Житомирської філармонії Світлана Ніканорова, танцювальний колектив «Соколята», хор «Ронянські голоси».

 

Світлана ЧОРНА.

 

Голос України