«Україна має повноцінно забезпечити пенсіями всіх громадян, які мешкають чи мешкали на території АР Крим та в Севастополі. І тих, хто там залишився, і тих, хто виїхав. Право у всіх однакове — отримувати виплати», — зазначила голова Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Людмила Денісова під час круглого столу на тему: «Пенсійний фонд України. Три роки взаємодії з окупаційною владою».

«Ситуація з пенсійними виплатами кримчан схожа на ситуацію на сході України, але є й значні відмінності. Різниця — в законодавстві», — додала вона.

Ще 2014 року було ухвалено Закон України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України». По-перше, цей закон визначив, що відбулась збройна агресія Російської Федерації в Криму, внаслідок чого півострів став окупований. По-друге, закон визначив, що виплата пенсій громадянам, які проживають у Криму й не отримують її від Російської Федерації, здійснюється в порядку, визначеному Кабміном.

Порядок, який Кабінет Міністрів України затвердив у липні 2014 року, визначає, що територіальні органи Пенсійного фонду України надсилають запити до органів РФ, які здійснюють пенсійне забезпечення. І якщо Росія нам пише, що виплати не здійснює або припинила їх, то лише тоді Україна починає платити», — зазначила голова комітету.

«У 2014 році такий крок, може, й був виправданий, але час змінився. На прикладі законопроекту № 6692, яким ми виправляємо умови отримання пенсій для мешканців Донбасу, потрібно розробити законопроект, який допоможе кримчанам. Ми маємо дбати про наших громадян у Криму й забезпечити їхні права, які гарантуються Конституцією України», — наголосила Людмила Денісова.

Голова комітету запропонувала фахівцям Української Гельсінської спілки з прав людини, які мають напрацювання в цьому питанні, надіслати їхні пропозиції. Далі буде створено робочу групу й розроблено відповідний законопроект.

Самим управляти фінансами

У Верховній Раді України відбувся практикум з галузевої законотворчості для фахівців органів місцевого самоврядування з питань управління місцевими фінансами, який проводиться апаратом Верховної Ради України разом із Комітетом з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Програма реалізується за участю Асоціації міст України в рамках проекту «ПУЛЬС», що впроваджується за підтримки USAID.

Захід відкрив заступник керівника апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко.

Учасників заходу ознайомили з принципами законотворчої роботи та законодавчого процесу, правилами оформлення проектів законів та вимогами законодавчої техніки, основами нормо-творчості місцевого самоврядування. Фахові консультації з цих питань надали працівники Головного юридичного управління апарату Верховної Ради України, Інституту законодавства парламенту.

Під час практикуму відбувся обмін досвідом між представниками органів місцевого самоврядування, презентація «Захисту права на інформацію» інформаційно-правового центру.

За повідомленнями Інформаційного управління апарату Верховної Ради України.