Футбол. Чемпіонат країни. Прем’єр-ліга. 5-й тур.
17 серпня. «Арсенал» — «Чорноморець». 1:1. Київ. Стадіон «Динамо» імені Валерія Лобановського. 987 глядачів. Рефері — Пасхал (Херсон). Голи: Майданевич, 25 — Бабенко, 35. Вилучено Домбровського («Арсенал», 90+1, друге попередження).
18 серпня. «Львів» — «Шахтар». 0:2. Голи: Марлос, 21, Болбат, 90.
«Львів»: Бандура, Тейлор (Сахудо, 81), Адамюк, Парамонов, Воронін, Голиков, Каленчук (Ліма, 69), Сабіно (Пімента, 75), Аугусто, Западня, Бруно. Тренер — Юрій Бакалов.
«Шахтар»: П’ятов, Данченко (Бутко, 77), Хочолава, Ракицький, Ісмаїлі, Патрік (Майкон, 83), Степаненко, Марлос, Тайсон, Нем (Болбат, 64), Мораес. Тренер — Паулу Фонсека.
Рефері — Сергій Бойко (Київська область).
Львів. «Арена-Львів». 6 333 глядачі. 25 градусів.

***

«Динамо» — «Олександрія». 1:0. Гол: Циганков, 68.
«Динамо»: Бойко, Кендзьора, Шабанов, Кадар, Пиварич, Буяльський, Андрієвський (Русин, 66), Морозюк (Циганков, 46), Че Че (Сидорчук, 82), Вербич, Бєсєдін. Тренер — Олександр Хацкевич.
«Олександрія»: Паньків, Пашаєв, Шендрик, Бондаренко, Задерака (Шастал, 79), Банада, Запорожан, Довгий (Ковалець, 65), Цуриков, Сітало, Полярус (Пономар, 54). Тренер — Володимир Шаран.
Рефері — Віталій Романов (Дніпро).
Київ. НСК «Олімпійський». 11 625 глядачів. 25 градусів.
19 серпня. «Десна» — «Карпати». 2:2. Чернігів. Стадіон імені Юрія Гагаріна. 4 188 глядачів. Рефері — Бондаренко (Одеса). Голи: Безбородько, 25, Денис Фаворов, 42 — Мірошниченко, 58, Мегремич, 80.
«Зоря» — «Олімпік». 0:0. Запоріжжя. «Славутич-Арена». 3 498 глядачів. Рефері — Дердо (Чорноморськ).
«Ворскла» — «Маріуполь». 2:1. Полтава. Стадіон імені Олексія Бутовського. 3 360 глядачів. Рефері — Козик (Мукачево). Голи: Кулач, 29, Полегенько, 88 (автогол) — Фомін, 21.

12. «Арсенал» 0 1 4 2—9 1

Тур відкривали «каноніри» і «моряки». Перший тайм пройшов у рівній боротьбі. Команди обмінялися голами. А от у другому переконливішими були кияни. Вони діяли активніше, злагодженіше і створили кілька моментів, щоб забити переможний гол. Але щоразу одеситів рятував воротар Литовченко.
Отже, під орудою італійця Фабріціо Раванеллі «каноніри» взяли перше очко в нинішньому турнірі.

***

Фаворити грали в суботу. І здобули перемоги. «Шахтар» у гостях забив два «сухі» м’ячі у ворота ФК «Львів», котрий проводив перший матч із новим наставником Юрієм Бакаловим.
Незважаючи на велику перевагу, гості свій другий м’яч забили лише на останній хвилині основного часу.

***

Через сенсаційний старт «Олександрії» в чемпіонаті її поєдинок із «Динамо» в Києві став центральним у турі. Обидві команди виграли всі свої матчі і не пропустили жодного м’яча. Але одноосібним лідером були гості, бо кияни зіграли на зустріч менше (їхню гру з «Маріуполем» перенесли на 26 вересня).
На полі було багато боротьби. Обидві команди добре дбали про оборону. Але кияни атакували більше, мали моменти, проте забити їм ніяк не вдавалося. Отже, у першому таймі глядачі, яких на трибунах зібралося чимало, не побачили жодної результативної атаки.

Після перерви картина практично не змінилася. Але гру «динамівців» пожвавив Циганков (на знімку), котрий вийшов на заміну. Зрештою він завдав ефектного удару лівою ногою з-за меж карного майданчика під самісіньку бокову стійку. Цей епізод і вирішив долю поєдинку на користь «Динамо».

***

Львів’яни програли перший тайм поєдинку в Чернігові — 0:2. Але після перерви футболісти «Карпат» додали в швидкості, виявили командний характер, посиливши тиск на ворота суперника. Немов підключилися до потужної батареї живлення. Варто звернути увагу на те, що тепер у складі «левів» виступає група виконавців пристойного вишколу. Їхня присутність саме й відіграла важливу роль у цьому поєдинку.
«Карпати» не тільки встановили рівновагу, а й мали шанси вирвати перемогу. Однак усе так і закінчилося результативною і бойовою нічиєю.

***

Перша ліга. 5-й тур. «Миколаїв» — «Прикарпаття» (Івано-Франківськ). 1:0. «Колос» (Ковалівка) — «Авангард» (Краматорськ). 2:2. «Гірник-Спорт» (Горішні Плавні) — «Балкани» (Зоря). 1:0. «Агробізнес» (Волочиськ) — «Дніпро-1». 0:1. «Волинь» (Луцьк) — «Суми». 3:0. «Рух» (Винники) — «Інгулець» (Петрове). 0:1. «Металіст 1925» (Харків) — «Оболонь-Бровар» (Київ). 0:1.
«Волинь» — 15 очок, «Дніпро-1» — 12, «Миколаїв» — 10, «Колос», «Металіст 1925» — по 9, «Авангард», «Оболонь-Бровар» — по 8, «Інгулець», «Балкани», «Суми» — по 7, «Гірник-Спорт», «Рух» — по 6, «Прикарпаття» — 3, «Агробізнес» — 2, «Зірка» (Кропивницький) — 0, «Кобра» (Харків) — 0.