На засіданні постійної комісії Рівненської обласної ради з питань охорони здоров’я, материнства під головуванням Михайла Вервеги депутати, серед іншого, розглянули проект звернення до Кабінету Міністрів та Верховної Ради щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік. Документ збираються винести на сесію облради сьомого грудня.
У ньому, зокрема, йдеться про загрозливу ситуацію, яка склалася навколо функціонування екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у 2018 році: «Незважаючи на те, що реформа у цій сфері була розпочата ще п’ять років тому із прийняттям у 2013 році Закону України «Про екстрену медичну допомогу», стан матеріально-технічного оснащення не зазнав суттєвого поліпшення, а рівень оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги (ЕМД) взагалі знизився. Крім того, 60—70 відсотків санітарного транспорту та медичного обладнання, яким укомплектована система ЕМД, — застарілі та підлягають заміні. Постійне недофінансування галузі охорони здоров’я призвело до значного дефіциту кадрів у службі та його відпливу, особливо водіїв.
Постійна економія бюджетних коштів у центрах екстреної медичної допомоги та медицини катастроф змушує передусім скорочувати видатки на виплату заробітної плати, скасовувати доплати та надбавки без фактичної зміни істотних умов праці тощо».
Тому депутатський корпус проситиме центральні органи влади розробити та внести на розгляд Верховної Ради України зміни до Державного бюджету на 2019 рік, передбачивши:
— збільшення медичної субвенції для забезпечення у повному обсязі потреб фонду оплати праці центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
— фінансування діяльності екстреної медичної допомоги за окремою бюджетною програмою (в межах медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам);
— виділення додаткових коштів на програми розвитку екстреної медичної допомоги (закупівлю спеціалізованого санітарного транспорту типу В та типу С; закупівлю сучасних манекенів для оснащення навчально-тренувальних відділів центрів ЕМД та медицини катастроф з метою забезпечення достатнього та якісного навчання медичних та немедичних фахівців тощо).
Крім того, депутати проситимуть передбачити створення Навчально-тренувального центру на базі навчально-тренувального відділу ЕМД та медицини катастроф і поновити його обладнання. А також провести рівноцінний розподіл бюджетних коштів між усіма областями України, оскільки пілотний проект з реформування екстреної медичної допомоги у 2019 році передбачає виділення з державного бюджету майже 1 млрд грн тільки для шести регіонів України тощо.

Рівне.