14 березня. «Львів» — «Карпати». 1:1. Львів. «Україна». Рефері — Дмитро Кутаков (Київська область). Голи: Яковеллі, 50 — Братков, 27 (а/г). Нереалізовані пенальті: Назарина («Карпати», 86, воротар), Татарков («Львів», 88, воротар). Вилучено Геннадія Пасіча, 87 («Карпати», друга жовта картка).

«Олександрія» — «Колос». 4:2. Олександрія. КСК «Ніка». Рефері — Ігор Пасхал (Херсон). Голи: Гречишкін, 45+1, Грицук, 54 (п), Ковалець, 64, Задерака, 90 — Сорокін, 36, Лисенко, 80.

«Дніпро-1» — «Маріуполь». 2:0. Дніпро. «Дніпро-Арена». Рефері — Катерина Монзуль (Харків). Голи: Хобленко, 63 (п), Супряга, 89.

15 березня. «Зоря» — «Шахтар». 1:0. Гол: Михайличенко, 84.

«Зоря»: Махарадзе, Тимчик, Вернидуб, Чеберко, Михайличенко, Іванісеня, Лєднєв (Цвек, 46), Юрченко, Кочергін, Хомченовський (Громов, 49), Кабаєв (Перович, 88). Тренер — Віктор Скрипник.

«Шахтар»: Трубін, Додо, Кривцов, Хочолава, Матвієнко, Майкон, Патрік (Сікан, 86), Марлос (Тете, 67), Коноплянка (Колавенко, 66), Тайсон, Мораес. Тренер — Луїш Каштру.

Рефері — Анатолій Абдула (Харків).

Запоріжжя. «Славутич-Арена».

«Динамо» — «Десна». 1:1. Голи: Русин, 69 — Філіппов, 80.

«Динамо»: Бущан, Кендзьора (Караваєв, 46), Попов, Шабанов, Миколенко, Кадірі, Шепелєв, Буяльський, Циганков, Вербич, Русин. Тренер — Олексій Михайличенко.

«Десна»: Паст, Конопля, Тамм, Імереков, Гітченко, Домбровський, Огиря, Арвеладзе (Гуцуляк, 66), Калитвинцев (Картушов, 87), Старенький, Філіппов. Тренер — Олександр Рябоконь.

Рефері — Сергій Бойко (Київська область).

Київ. НСК «Олімпійський».

«Олімпік» — «Ворскла». 1:1. Київ. «Валерій Лобановський». Рефері — Ярослав Козик (Мукачево). Голи: Баланюк, 21 — Кулач, 42.

***

Матч у Запоріжжі тривав за рівної боротьби. Але гравці «Шахтаря» були дещо мляві. Мабуть, не встигли відновитися після поєдинку Ліги Європи в Німеччині проти «Вольфсбурга» у четвер.

«Зоря» відчувала це, тому намагалася діяти завзято. І таки мінімально виграла. Сталося це вже під завісу зустрічі. Це був потужний удар Богдана Михайличенка (на знімку), котрий заскочив у карний майданчик і досяг мети. М’яч відскочив до луганчанина від Коваленка, котрий намагався перервати подачу кутового.

Це друга поразка лідера. Першої «Шахтар» зазнав від «Ворскли».

***

У першому таймі гості активно заважали динамівцям налагодити наступальні дії. А от після перерви «Десна» почала більше дбати про оборону. І ця тактика певний час приносила користь чернігівцям. Однак «Динамо» поступово притисло суперника до його воріт і відкрило рахунок.

Русин забив після прострілу Шепелєва. Та радість господарів тривала недовго. Уже на 75-й хвилині «Десна» заштовхала м’яч у ворота після подачі кутового, та рефері взяв паузу і скористався допомогою VAR. Хвилин п’ять Бойко разом із асистентами обирали з кількох варіантів — зарахування гола, пенальті, офсайду або порушення правил проти когось із динамівців. Зрештою взяття воріт скасували.

Але невдовзі сталася чудасія — інакше не назвеш. Караваєв, котрий у другому таймі вийшов на заміну, зробив королівський подарунок... супернику. Навіть важко зрозуміти, навіщо він, перебуваючи на бровці в центрі поля, відкинув м’яч у бік власних воріт. Філіппов із задоволенням перехопив м’яч і влучив у порожні ворота. Нічия.

«Динамо» за очками наздогнало «Зорю», але залишилося на третьому місці. Адже на першому етапі один матч між луганчанами і киянами завершився внічию (2:2), у другому — виграла «Зоря» (2:1).

У наступному турі на динамівців чекає поєдинок із «Шахтарем». Його заплановано на найближчу неділю в Харкові на ОСК «Металіст». Однак ситуація з коронавірусом здатна скасувати ту зустріч. Чемпіонат УПЛ можуть зупинити.