Ця програма стане основою майбутньої школи морського піхотинця й буде обов’язковою для кожного, хто виявить бажання служити в лавах української морської піхоти. Фіналом курсу буде подолання психологічної смуги перешкод, після проходження якої військові отримують омріяний штормовий берет.

За словами начальника курсу морського піхотинця старшого лейтенанта Дмитра Гомана, щоб потрапити на навчання, військовослужбовець уже повинен мати базову загальновійськову підготовку, володіти основами з тактики, тактичної медицини, вміти поводитися зі штатною стрілецькою зброєю. Тільки після перевірки цих знань військовослужбовця допускатимуть до двомісячного курсу морського піхотинця.

— Завдання стоїть таке, щоб наприкінці ми підготували не тільки профі за своєю спеціальністю, а й матроса, який вмітиме стріляти з усього та водити все, що є у підрозділах морської піхоти на озброєнні, — розповідає старший лейтенант Дмитро Гоман. — Перший набір стартував на початку березня. Це поглиблена різностороння підготовка, яка вже демонструє позитивний результат.
Навчальний процес триває майже 400 навчальних годин і складається з тринадцяти модулів. Дисципліни різні: топографія, тактика, психологія, вогнева підготовка тощо. Найбільш інтенсивні заняття — з фізичної, морської, повітрянодесантної підготовки, розвідувальної підготовки, виживання та протидії саморобним вибуховим засобам.

— 70% навчальних годин — це практичні заняття, й навіть більшу частину теорії ми теж проводимо в польових умовах, — уточнює Дмитро Гоман. — Географія навчальних локацій також різноманітна — від полігона морської піхоти на Херсонщині до очаківського морського узбережжя.

Курсанти вже відвідали більшість занять, попереду на них чекає тижневий польовий вихід й іспити. Кульмінацією, звісно ж, стане проходження психологічної смуги перешкод, яка вже створена на полігоні морської піхоти і буде єдиною для всіх підрозділів. Нині можна сказати, що створений курс відповідає більшості вимог підготовки для підрозділів морської піхоти. Тож планується, що наступний набір відбуватиметься на базі саме школи підготовки морського піхотинця.

Прес-служба командування морської піхоти України.