Тісна співпраця і прямий діалог з Північним Альянсом не лише передбачають, а й гостро потребують професійного опанування українською стороною — міжнародною мовою спілкування.

— Сьогодні кожен військовослужбовець мусить чітко усвідомити: вивчення англійської — важливий крок на шляху наближення української армії до стандартів НАТО, — наголосив командувач Об’єднаних сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв (на знімку). — Спершу ментально маємо досягти спільного рівня із західними партнерами. Мова — ключовий критерій.

За словами командувача, керівництво оборонного відомства та Збройних Сил сприяють якнайшвидшому подоланню мовного бар’єра. Відповідні курси для військовослужбовців уже багато років успішно практикуються. Проте фізично вони обмежені й не в змозі охопити одразу всіх охочих.

— Але це не означає, що решта склавши руки мають чекати своєї черги або персонального запрошення. Головне — бажання. Самоосвіту ніхто не скасовував. Тим паче, в наш час технічного прогресу кожному доступний інтернет, онлайн-курси, аудіо- та відеотренінги, допомога друзів, які є носіями мови, — зауважив генерал-лейтенант Сергій Наєв.

Разом із тим для підсилення ефективності навчання і закріплення отриманих навичок командувач Об’єднаних сил ЗС України запропонував у структурних підрозділах не нехтувати можливістю використовувати англійську в міжособистісному спілкуванні під час службового часу.

— Це дасть змогу закріпити теорію практикою, — пояснив свою позицію командувач. — Шліфуватиметься вимова. Можливо, серед колег, на більш-менш однакових умовах, цей процес піде активніше, без жодних комплексів, швидше стане звичкою, а не нонсенсом. Погодьтесь, одна справа спілкуватись іноземною періодично — лише під час міжнародних навчань, а зовсім інша — щоденно.

На думку генерал-лейтенанта Сергія Наєва, існує й гарна мотивація, що стимулюватиме знання англійської, а саме — це суттєво впливатиме і на кар’єрне зростання військовослужбовців.