Профільний комітет рекомендував парламенту підтримати це рішення, ухваливши законопроект № 4464. Ним передбачається внести зміни до статті 77 Основ законодавства про охорону здоров’я в частині надання пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я. Законопроект підписали більш як півсотні народних депутатів від різних фракцій. Його зареєстрували в парламенті на початку грудня.

«Працівники лабораторій не отримали соціальних гарантій від держави, як інші медичні працівники. Йдеться про стаж і можливість ранішого виходу на пенсію, додаткову відпустку, страхування від зараження хворобами, виплату оздоровчих надбавок і доплати до зарплат. Ми пропонуємо законом закріпити такі гарантії. Впевнена, парламент підтримає цю пропозицію і поставить крапку в цьому питанні», — зауважила ініціаторка законопроекту, представниця фракції «Слуга народу» Галина Янченко. За її словами, підвищення оплати праці фахівцям лабораторій має стратегічне значення у боротьбі з СOVID-19.

Сам закон невеликий. У ньому передбачено зміни в 77-й статті новою частиною такого змісту: «Пункти «б», «в», «д», «е», «є», «ж», «з», «і», «ї», «й», «к», «л», «м» та «н» частини першої цієї статті поширюються на професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють у закладах охорони здоров’я. Перелік посад професіоналів з вищою немедичною освітою у закладах охорони здоров’я та кваліфікаційні характеристики таких посад визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я». Всі зазначені пункти якраз і стосуються виплат пільг та різних форм заохочення. Як от, наприклад, встановлення у державних закладах охорони здоров’я посадових окладів (тарифних ставок) на основі Єдиної тарифної сітки, обов’язкове страхування за рахунок власника закладу охорони здоров’я у разі заподіяння шкоди життю і здоров’ю працівника у  зв’язку з виконанням професійних обов’язків, першочергове одержання медичної допомоги і забезпечення лікарськими та протезними засобами тощо.

У прикінцевих та перехідних положеннях вказано, що закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності.