Раніше за пасажирів мали відповідати й водії. Відповідні зміни до постанови № 1236 внесли на засіданні Кабміну ще 20 жовтня.

Не поширюється ця норма на перевезення легковими автомобілями, якщо кількість пасажирів не більше п’яти (без врахування дітей до 14 років).

А от під час перевезень у залізничному та авіа-транспорті відповідальність за наявність відповідних документів у пасажирів несе перевізник.

— Їхали вчора з Києва до Черкас. Виїзд автобуса на годину затримали, тому що четверо поліцейських виявили в салоні трьох пасажирів без масок і без документів про щеплення чи відсутність ковіду. Складали протоколи, щоб оштрафувати на 170 гривень за відсутність масок — видно, це попереджувальні рейди, — розповів черкащанин Олександр.
Чи штрафують пасажирів міжобласних рейсів за відсутність «ковідних» документів?

На Черкащині в жовтні було складено 85 адмінматеріалів за порушення карантинних обмежень, переважно щодо масок, повідомили у прес-службі управління патрульної поліції в Черкаській області. А от з приводу відсутності документа про щеплення або негативного тесту в пасажира (тут передбачений штраф від 17000 до 34000 гривень), то адмінматеріалів поки що немає: у зв’язку з тим, що впроваджуються зміни до постанови Кабміну.

А з 8 листопада в Україні запрацює ще одне протиепідемічне обмеження: почнуть відсторонювати від роботи представників професій, що передбачають обов’язкову вакцинацію від COVID-19.

Так, керівникам держорганів (держслужби), підприємств, установ та організацій потрібно забезпечити контроль за проведенням обов’язкових щеплень проти COVID-19 працівниками та державними службовцями з переліку професій. Відсторонити від виконання робіт працівників та держслужбовців, які відмовляються або ухиляються від щеплень — «крім тих, які мають абсолютні протипоказання до проведення таких профілактичних щеплень проти COVID-19 та надали медичний висновок про наявність протипоказань», виданий закладом охорони здоров’я.

Строк відсторонення встановлюється «до усунення причин, що його зумовили».

Перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19, затвердило своїм наказом № 2153 Міністерство охорони здоров’я України. Це працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних органів, місцевих державних адміністрацій та їх структурних підрозділів, закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

— Я працюю в органі місцевого самоврядування, — поділилася Світлана Олексіївна, жителька одного з райцентрів. — Довго наважувалася на вакцинацію. Однак, коли постало питання про відсторонення нещеплених працівників територіальної громади від роботи, пішла до поліклініки й імунізувалася. Мені до пенсії лишилося півтора року, тож я вирішила не ризикувати роботою.

Управління охорони здоров’я ОДА підтвердило збільшення потоку бажаючих щепитися від коронавірусної інфекції. Якщо в середині вересня щоденно імунізувалось у центрах масової вакцинації по півтори—дві тисячі осіб, то нині кількість зросла до семи тисяч.

Черкаси.